fbpx
Strona głównaTechnikaValtra Q: zupełnie nowa gama traktorów w ofercie Valtry

Valtra Q: zupełnie nowa gama traktorów w ofercie Valtry [galeria]

Fińska Valtra zaprezentowała niedawno gamę 5 ciągników serii Q, które plasować się będą pomiędzy seriami T oraz S. W nowych ciągnikach nie zabrakło wielu sprawdzonych rozwiązań znanych już wcześniej z traktorów 5 generacji tego producenta.

Jednostką napędową w serii Q jest znany z serii T, silnik AgcoPower o pojemności 7,4 l, który w zależności od modelu generuje moc od 230 do 305 KM. Valtra Q występuje wyłącznie z przekładnią bezstopniową ML260 (do wyboru wersja 40 lub 50 km/h). Co ważne, w ciągniku są osobne zbiorniki na olej hydrauliczny i przekładniowy, więc nie ma niebezpieczeństwa, że do przekładni dostanie się zanieczyszczony olej z podpiętej maszyny. Wydajna pompa zapewnia wydatek oleju na poziomie 200 l/min.

Kabina nowego modelu w zasadzie nie różni się od tej z serii T i N, ale prowadzą do niej 4 a nie 3 stopnie, więc osadzona jest nieznacznie wyżej niż w modelach T. W wersji Unlimited ciągniki mogą być doposażone według naszych wymagań, a możliwości konfiguracji jest wiele: począwszy od koloru lakieru, przez nagłośnienie w kabinie, po skórzane obicia, welurowe dywaniki, układ zmiany ciśnienia w kołach itp.

Jak informuje producent, nowe traktory to odpowiedź na zapotrzebowanie rolników, dla których model T255, czyli najmocniejszy w serii T, z mocą nominalną 230 KM (271 KM maksymalnie z boostem) i momentem obrotowym sięgającym 1000 Nm, miał za małą siłę uciągu, z powodu zbyt niskiej masy.

Z tego też względu modele serii Q są cięższe, mocniejsze i mają większy od serii T rozstaw osi, ale tylko o 5 cm, żeby zachować dobrą zwrotność. W podstawowej wersji masa ciągnika wynosi ok. 9,2 t (ok. 2 tony więcej niż T5), i co równie ważne masa całkowita może w ciągnikach tej serii wynieść aż 16 ton.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.