Valtra i DHL na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych

Valtra wspólnie z firmą DHL obniżają wytwarzaną przez swoją działalność ilość gazówcieplarnianych. W okresie od sierpnia do końca ubiegłego roku Valtra odniosła sukces w obniżeniu emisji dwutlenku węgla generowanej przez ekspresowe przesyłki kurierskie łącznie o 270.16 ton. Ta znaczna redukcja emisji została osiągnięta przy współdziałaniu z firmą logistyczną DHL. Valtra była pierwszym, głównym klientem z branży przemysłowej w Finlandii, która uczestniczyła w usługach pod nazwą GoGreen firmy DHL. DHL jest jednym z najważniejszych partnerów logistycznych Valtry.

Matti Salminen, Manager d/s Logistyki w firmie Valtra mówi: Uczestniczymy nadal w tym programie, ponieważ pierwsze pięć miesięcy pokazało nam, jak wiele można osiągnąć w kategoriach obniżenia emisji CO2. Program ten obejmuje m.in. wszystkie ekspresowe usługi doręczycielskie, które DHL świadczy naszej firmie, z których najważniejsze to doręczanie części zamiennych. Ponadto, Valtra korzysta z usług DHL w zakresie transportu kontenerami, dostarczania ciągników i magazynowania”.

Usługi typu GoGreen pozwalają na obniżenie emisję dwutlenku węgla poprzez bardziej skuteczne planowanie tras i działań logistycznych. Oprócz tego, emisja dwutlenku węgla kompensowana jest poprzez sadzenie drzew, oraz podejmowanie innych działań. 9 czerwca 2010 r. DHL i Valtra prowadziły akcję sadzenia drzew na terenach państwowych w miejscowości Padasjoki, Finlandia, aby dzięki temu związać powstający dwutlenek węgla. Według obliczeń, jedno drzewo w ciągu roku wiąże 20 kg dwutlenku węgla, lub 1000 kg w ciągu całego okresu życia drzewa, wynoszącego 50 lat. Te przedsięwzięcia kompensacyjne są zgodne z protokołem z Kioto.

Valtra Inc. doskonali, produkuje, sprzedaje i serwisuje ciągniki Valtra. Valtra jest czołowym producentem ciągników w krajach skandynawskich i drugą pod względem popularności marką w Ameryce Łacińskiej. W 2009 roku całkowita produkcja w Finlandii i Brazylii wyniosła 17 500 ciągników. Valtra jest marką o światowym zasięgu, należącą do AGCO.

AGCO, Your Agriculture Company, (NYSE: AGCO) została założona w 1990 roku i oferuje pełną linię produktów, w tym ciągniki, kombajny, maszyny do zbioru siana, opryskiwacze, sieczkarnie polowe, maszyny uprawowe oraz części do nich. Oferta AGCO obejmuje czołowe marki maszyn rolniczych, takie jak: Valtra®, Challenger®, Fendt® i Massey Ferguson®, które są rozprowadzane przez ponad 2 700 niezale nych dealerów i dystrybutorów w ponad 140 państwach świata. AGCO zapewnia finansowanie zakupów indywidualnych poprzez AGCO Finance. AGCO ma siedzibę w Duluth w stanie Georgia, USA. W 2009 roku AGCO mogło się poszczycić sprzeda ą w wysokości 6,6 mld dolarów netto. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.AGCOcorp.com”
Źródło: Valtra”””

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności