V edycja Husqvarna Tour

W dniach 6-9 stycznia 2011 r. maszerzy z całej Europy spotkają się w Jakuszycach k. Szklarskiej Poręby, aby po raz kolejny walczyć o puchar Husqvarna Tour. Ten wyścig jest swoistym testem sprawności i wytrzymałości dla ponad 400 psów oraz ich właścicieli. W piątek odbędzie się specjalny, wieczorny etap wyścigu, a w niedzielę na Polanie Jakuszyckiej zagra WOŚP.

Do listy sportów, w których Polacy odnoszą sukcesy można dopisać wyścigi psich zaprzęgów. Sport ten choć nietypowy, jest dobrze znany na świecie i coraz bardziej popularny w Polsce. Polacy mogą pochwalić się coraz większymi sukcesami – wielokrotnie stawali na podium najbardziej znanych gonitw. Zawody Husqvarna Tour V to jedne z najtrudniejszych i najdłuższych zawodów w Europie. Pierwszy wyścig już 6 stycznia o 12.00 w Jakuszycach. Również i w tym roku liczymy na sukcesy naszych rodaków!

Historia wyścigów psich zaprzęgów liczy już ponad 100 lat – jest to niezwykła dyscyplina, która łączy w sobie wielkie sportowe emocje oraz ukazuje doskonałą współpracę ludzi i psów. To wszystko sprawia, że Husqvarna Tour jest ciekawym przeżyciem dla każdego miłośnika sportu i zwierząt, bez względu na wiek.

Sport ten w Polsce obecny jest już od połowy lat dziewięćdziesiątych, ale ostatnio wzbudza szczególnie wiele emocji i jest śledzony przez media. Co roku miejsce wyścigów Husqvarna Tour jest odwiedzane przez coraz większą liczbę osób, które chcą na żywo zobaczyć te niezwykłe zawody. A warto dodać, że wyścigi psich zaprzęgów to nie tylko sport – to już swoisty styl życia. W tym roku na wszystkich kibiców czeka wiele atrakcji: konkursy, zabawy oraz niezwykle widowiskowy etap nocny. Zawodnicy będą się zmagać z przyrodą, mrozem i śniegiem jedynie przy użyciu niewielkich latarek czołowych oraz światełek na uprzęży psich zawodników. Dodatkowo w niedzielę na polanie Jakuszyckiej zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Będzie można zlicytować przejazd psim zaprzęgiem” – powiedziała Marta Winiarek-Miętus z Biura Prasowego Husqvarna Tour.

PROGRAM ZAWODÓW:
6 stycznia 2011 r.
12.00 – start do etapu nr 5 – 30 km
7 stycznia 2011 r.
19.00 – start do etapu nr 6 – 30 km (etap nocny)
8 stycznia 2011 r.
11.00 start do etapu nr 7 – 30 km
9 stycznia 2011 r.
10.00 start do etapu nr 8 – 16 km
14.00 Ceremonia Dekoracji Zwycięzców oraz wręczenie nagród

Serdecznie zapraszamy do Biura Prasowego Zawodów Husqvarna Tour
Ośrodek Szkolenia i Przygotowań Olimpijskich w Biathlonie
Jakuszyce 7
58-580 Szklarska Poręba

Informacje uzupełniające
Spółka Husqvarna® – największy światowy producent wysokiej klasy urządzeń mechanicznych, przeznaczonych do pielęgnacji terenów zieleni przez cały rok, takich jak m.in. pilarki, wykaszarki, kosiarki i traktory ogrodowe. Jest również europejskim liderem w produkcji systemów nawadniających pod marką Gardena, a także wiodącym producentem narzędzi tnących i diamentowych dla przemysłu budowlanego. Przychody netto za 2009 rok osiągnęły poziom 34 miliardów koron szwedzkich, a średnia liczba zatrudnionych pracowników wyniosła 15.000. Dodatkowe informacje o firmie dostępne są na stronie: www.husqvarna.com/pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności