fbpx

Używane ciągniki: 120 koni mechanicznych za około 70 tys. zł

W obliczu stale rosnących cen nowych maszyn warto pochylić się nad rynkiem ciągników z drugiej ręki. Z pewnością znalezienie wartego uwagi egzemplarza wymaga sporo pracy ale jest to temat, który jest wart zachodu i może przynieść realne korzyści. Dziś postanowiliśmy sprawdzić co oferuje rynek w gamie traktorów o mocy 120 KM w cenie do 70 tys. zł.

Przeglądając ogłoszenia na portalach ogłoszeniowych da się zauważyć, że dominują w interesującym nas budżecie właściwie 3-4 marki. Warto również brać pod uwagę fakt, że traktor o mocy 120 KM w kwocie do 70 tys. zł to maszyna najczęściej już pełnoletnia, co nie zmienia faktu, że jeśli zostanie dobrze zweryfikowana przy kupnie może okazać się bardzo sensowną inwestycją.

Samasz loteria - baner

Chyba najliczniejszą obecnie marką ciągników w tym przedziale mocy i budżecie są traktory marki Renault. Jeszcze kilka lat temu były traktowane jako „egzotyczne”, z opinią delikatnych, słabszej jakości. Okazało się, że obiegowa opinia w znacznym stopniu mija się z prawdą. Jest wiele argumentów przemawiąjących za ich wyborem. Najważniejszym atutem przemawiającym za wyborem ciągnika Renault jest dość atrakcyjna cena w porównaniu do innych marek zachodnich, zwłaszcza przy maszynach wyższej mocy czyli właśnie wspomnianych 120 KM. Ponadto konstrukcje ciągników nie odbiegają od renomowanych marek pod względem zastosowanych w nich rozwiązań i podzespołów, a egzemplarze w dobrym stanie technicznym, szczególnie te wyposażone w mechaniczne przekładnie, mogą wykonać jeszcze naprawdę dużo pracy.

W ogłoszeniach dominują dwa rodzaje ciągników Renault- starsze modele serii 120.54 i 133.54 oraz nowsze maszyny Ares serii 600 i 700. Starsze maszyny wyposażano w silniki MWM a nowsze Aresy w silniki John Deere. Zarówno w przypadku starszych jak i nowszych maszyn spod znaku Renault zaczynają się one od kwoty ok. 60 tys. zł brutto. Wykładając wspomniane w tytule 70 tys. można nabyć maszynę z przebiegiem rzędu 8-9 tys. mth jak deklarują sprzedający i w ogólnie dość dobrym stanie technicznym.

Kolejną z marek, które są licznie reprezentowane w ogłoszeniach i poszukiwane przez sprzedających są traktory Massey Ferguson serii 6000. Z reguły będą to maszyny starsze niż wspomniane powyżej ciągniki Renault, ponieważ do 70 tys. zł brutto najczęściej dostaniemy maszyny z początkowych okresów produkcji, czyli lat 1995-1999. Niemniej jednak ze względu na swoją dość wytrzymałą konstrukcję, stosunkowo niskie ceny części zamiennych i ich bardzo dobrą dostępność maszyny te zyskały uznanie wielu rolników.

Zestawienie zamykają traktory Ursus – Zetor ciężkiej serii czyli najczęściej modele 12245 od Zetora i Ursusowskie 1224. Są to maszyny, które na tle pozostałych traktorów w tym przedziale cenowym są już raczej dość leciwymi konstrukcjami, ale też bardzo prostymi w naprawie i z ogromną bazą łatwo dostępnych i tanich części zamiennych. Ponadto dużo łatwiej w przypadku tych maszyn trafić na świetnie zachowane lub wyremontowane od podstaw maszyny. W kwocie już poniżej 55 tys. zł brutto możemy kupić przyzwoite egzemplarze, a dysponując kwotą o 10 tys. większą można nabyć maszyny po kapitalnych remontach, które mogą służyć jeszcze przez wiele lat.

Zobacz także:

Jak nie dać się nabrać przy zakupie używanego ciągnika?

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.