Uwolnij energię

Rozwój energetyki odnawialnej to krok w kierunku niższych rachunków za prąd oraz niezależności energetycznej. Nowoczesne instalacje produkujące energię ze słońca, wiatru czy biomasy cieszą się ogromną popularnością.

Z badań CBOS wynika, że więcej inwestycji w OZE chciałaby aż 89% obywateli. Mimo tak optymistycznego podejścia Polaków do tych przyjaznych ludziom i środowisku technologii, rząd nie robi wiele, by ułatwić dostęp do możliwości produkcji energii elektrycznej na własny użytek. 
Każdy z nas zna osobę lub organizację, która czyni świat dobrym miejscem do życia. My również chcemy zachęcać Polki i Polaków do zmieniania na lepsze swojej przestrzeni. Dlatego z okazji dziesiątych urodzin Greenpeace w Polsce, organizujemy konkurs, w którym ludzie będą mogli obdarować innych słoneczną energią. Fundując trzy mikroelektrownie oparte o OZE, chcemy pokazać, że energetyka obywatelska jest możliwa także w naszym kraju. W Polsce istnieją idealne warunki pozyskiwania zielonej energii – powiedział Robert Cyglicki, ekspert od mikroenergetyki.
Zgłoszenie do konkursu „Uwolnij energię” następuje za pośrednictwem formularza konkursowego dostępnego na stronie internetowej organizacji. Trzem laureatom ufundowane zostaną mikroelektrownie wykorzystujące odnawialne źródła energii. Łączna wartość nagród to 100000 złotych. Konkurs potrwa od 15 lipca do 12 września. 
 
AT na podstawie materiałów Greenpeace