fbpx
Strona głównaPozostałeUwaga! Zmiana terminu składania wniosków na zalesianie

Uwaga! Zmiana terminu składania wniosków na zalesianie

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowywana jest nowelizacja rozporządzenia, która zakłada, że rolnicy będą mogli ubiegać się o pomoc finansową na zalesianie gruntów rolnych i innych niż rolne dopiero od 1 sierpnia do 30 września br. a nie jak było zapowiadane od 1 czerwca. Znowelizowane rozporządzenie zostanie opublikowane w najbliższym czasie.

Zmiana terminu przyjmowania wniosków na to działanie w 2008 r. wynika z konieczności doprecyzowania zasad przyznawania rolnikom pomocy finansowej, między innymi na wprowadzane po raz pierwszy od tego roku, zalesianie gruntów innych niż rolne. Przesunięcie terminu pozwoli rolnikom na dokładniejsze zapoznanie się z zasadami i przygotowanie dokumentów niezbędnych przy ubieganiu się o wsparcie finansowe. Projekt rozporządzenia w tej sprawie został przesłany do konsultacji społecznych organizacjom rolniczym – poinformowało biuro prasowe ARiMR.

MS, Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.