Uwaga na podrobione środki ochrony roślin!

Bayer Crop Science ostrzega: uwaga na podrabiane środki ochrony roślin! Zbyt niska cena i obcojęzyczna etykieta powinny wzbudzić naszą czujność.

Środki ochrony roślin są często koniecznością w uprawie. Często, chcą obniżyć koszty produkcji szukamy okazji cenowych. Jednak musimy przy tym uważać na nieuczciwych sprzedawców, którzy, kusząc atrakcyjną ceną, mogą nam „wcisnąć” podrobione preparaty, które pochodzą „rzekomo” z innych krajów europejskich.

W związku z powyższym, firma Bayer prowadzi monitoring takich ofert. Żaden z przebadanych produktów nie pochodzi z firmy Bayer. Produkty zawierają w składzie różne substancje chemiczne, które nie są zgodne z deklarowanym na opakowaniu składem.

Wśród nich szczególnie niebezpieczne jest rzekome Calypso z obcojęzyczną etykietą, które nie zwiera tiachloprydu, lecz inne substancje aktywne, w tym substancje niebezpieczne dla pszczół i owadów pożytecznych. W żadnym razie produktu Calypso z obcojęzyczną etykietą nie należy stosować, a zwłaszcza w okresie kwitnienia!

Owoce potraktowane takim preparatem będą wykazywały pozostałości substancji innych niż dozwolone. Ponadto w trakcie analiz podejrzanych środków zidentyfikowano substancje szkodliwe i niedozwolone na terenie Unii Europejskiej.

Przypominamy, że w Polsce należy stosować tylko preparaty zarejestrowane w RP i opatrzone polską oryginalną etykietą. Produkty oryginalne można kupić w sklepach rolniczych, przy tym musimy pamiętać, że zawsze należy zachować dowód zakupu środka.

Renata Struzik, źródło: Bayer Crop Science

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności