Uwaga na gwałtowne burze!

W piątek środkowa Europa znajdzie się pomiędzy wyżem ze wschodu kontynentu, a niżem z zachodu. Spowoduje to napływ ciepłej i wilgotnej masy powietrza z południa i stworzy dobre warunki do rozwoju burz, miejscami gwałtownych.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, burze mogą występować niemal na całym obszarze kraju, za wyjątkiem północnego wschodu, czyli Warmii, Mazur, Podlasia, północnego Mazowsza i północno-wschodniej Lubelszczyzny.

Według meteorologów Instytutu, burz początkowo należy spodziewać się na południu i południowym zachodzie Polski, a następnie mają się one stopniowo przemieszczać na północ i północny wschód (komórki burzowe w obrębie linii zbieżności będą przemieszczać się na północ i północny zachód).

W wydanym przez IMGW komunikacie możemy przeczytać również, że największa intensywność zjawisk jest prognozowana na godziny popołudniowe i wieczorne, a głównym zagrożeniem mogą być silne porywy wiatru, nawet do 100 km/h. Lokalnie przewiduje się także wystąpienie trąb powietrznych. Opady deszczu miejscami mogą sięgać 30-40 mm, a w wielu miejscach wystąpi grad.

Źródło: IMGW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności