fbpx
Strona głównaTechnikaEksploatacja i serwisUstawienie przetrząsacza do pracy. Czy znasz wszystkie zasady?

Ustawienie przetrząsacza do pracy. Czy znasz wszystkie zasady? [video]

Prawidłowe ustawienie przetrząsacza do pracy ma niebagatelny wpływ na jakość zbieranej zielonki. O tym, jak zrobić to prawidłowo, opowiedział nam Sławomir Krupa z firmy Fricke Maszyny Rolnicze.

Chociaż specjalista zademonstrował nam ustawienie przetrząsacza na przykładzie zestawu złożonego z ciągnika John Deere 6125M i przetrząsacza Samasz P8890, to zasady ustawienia do pracy tego typu maszyny właściwie są uniwersalne. Przetrząsacz producenta z Zabłudowa to konstrukcja 8-gwiazdowa osiągająca szerokość roboczą na poziomie 8,9 m.

Najważniejszym aspektem pracy przetrząsacza jest ustawienie jego wysokości roboczej, tak aby skutecznie i czysto zebrać skoszony materiał. To jednak nie wszystko, bowiem to, jak powinniśmy ustawić przetrząsacz, zależy także m.in. od ilości materiału w pokosie. Zapraszamy do obejrzenia materiału.

Zobacz także:

Jak prawidłowo ustawić kosiarkę?

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.