fbpx

USDA podnosi prognozy globalnej produkcji wieprzowiny

Amerykański Departament Rolnictwa podniósł prognozy globalnej produkcji wieprzowiny o 3 proc. w stosunku do prognozy z października. Wynosi ona obecnie 114 mln ton, a za wzrost odpowiada przede wszystkim wyższa produkcja w Chinach.

Popyt na wieprzowinę w Chinach ma wzrosnąć przede wszystkim ze względu na poluzowanie w Państwie Środka ograniczeń związanych z pandemią.

Samasz loteria - baner

Wg raportu USDA globalny eksport wieprzowiny w 2023 roku ma być o 2 proc. wyższy w porównaniu do prognoz z października i ma wynieść 10,7 mln ton ze względu na rosnący eksport z Unii Europejskiej, Brazylii i USA na rynki azjatyckie.

– Korekty w górę importu z Chin i Filipin z nawiązką zrekompensują spadek w Stanach Zjednoczonych. Prognozuje się, że import z Filipin będzie wyższy, ponieważ obniżone cła importowe na wieprzowinę zostaną przedłużone do 2023 r. Afrykański pomór świń nadal hamuje produkcję na Filipinach, zwiększając popyt na importowane mięso – informuje The Pig Site.

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.