fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaUSDA podnosi prognozy globalnej produkcji wieprzowiny

USDA podnosi prognozy globalnej produkcji wieprzowiny

Amerykański Departament Rolnictwa podniósł prognozy globalnej produkcji wieprzowiny o 3 proc. w stosunku do prognozy z października. Wynosi ona obecnie 114 mln ton, a za wzrost odpowiada przede wszystkim wyższa produkcja w Chinach.

Popyt na wieprzowinę w Chinach ma wzrosnąć przede wszystkim ze względu na poluzowanie w Państwie Środka ograniczeń związanych z pandemią.

Wg raportu USDA globalny eksport wieprzowiny w 2023 roku ma być o 2 proc. wyższy w porównaniu do prognoz z października i ma wynieść 10,7 mln ton ze względu na rosnący eksport z Unii Europejskiej, Brazylii i USA na rynki azjatyckie.

– Korekty w górę importu z Chin i Filipin z nawiązką zrekompensują spadek w Stanach Zjednoczonych. Prognozuje się, że import z Filipin będzie wyższy, ponieważ obniżone cła importowe na wieprzowinę zostaną przedłużone do 2023 r. Afrykański pomór świń nadal hamuje produkcję na Filipinach, zwiększając popyt na importowane mięso – informuje The Pig Site.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.