Ursus w natarciu

Ursus w 2014 roku odrobił straty z poprzedniego roku, odnotowując rekordowe przychody. Dzięki temu akcje spółki gwałtownie skoczyły w górę. Ale wszystko jeszcze przed nami – Ursus nie zamierza osiąść na laurach.

Ursus święci triumfy – wspominaliśmy już, że firma opublikowała swój raport finansowy za 2014 rok. Według niego, Ursus odnotował rekordowe przychody. A skoro spółka rośnie w siłę, to i jej akcje podskoczyły. Od początku lutego 2015 r. pierwszego tygodnia marca, wartość akcji polskiego producenta maszyn wzrosła prawie o 28%. Co będzie dalej, zależy od dalszych działań spółki.

Jak przewidują eksperci, teraz może dojść do tego, że zyski będą realizowane, co przełoży się na korektę kursu papierów wartościowych Ursusa.
Wkrótce akcje mogą tanieć, ale pozytywny trend powinien się utrzymać. W tym roku spółka spodziewa się wzrostu sprzedaży zarówno w kraju, jak i za granicą. Pewne jest rozpoczęcie drugiej fazy kontraktu na dostawę 1500 ciągników do Etiopii. Ursus produkuje również trolejbusy, na które w tym roku ma już zamówienie od ZTM Lublin.

Renata Struzik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności