Ursus w kooperacji z Nac

Spółki Ursus SA i NAC Sp. z o.o. podpisały umowę licencyjną. Co to oznacza? Ursus będzie firmował swoją nazwą urządzenia ogrodnicze produkowane przez NAC. Ta druga spółka z kolei będzie jedyną, która może używać brandu Ursus.

Spółka Ursus SA zawarła z firmą Nac Sp. z o.o. umowę licencyjną na używanie znaków towarowych Ursus przy oznaczaniu wyselekcjonowanej serii produkowanych w zakładach urządzeń ogrodniczych oraz ich sprzedaży i serwisu na terenie Polski oraz pozostałych państw świata. Dzięki temu, spółka Ursus SA otrzyma royalty od sprzedaży urządzeń ogrodniczych produkowanych przez firmę Nac, natomiast Nac uzyska zupełnie nowe możliwości związane z eksploatacją najbardziej znanej polskiej marki.

Zdecydowaliśmy o kooperacji w zakresie urządzeń ogrodniczych z firmą NAC dlatego, że podobnie jak w naszym przypadku jest to typowo krajowa, dynamicznie rozwijająca się spółka, która dysponuje bardzo dobrymi jakościowo wyrobami – powiedział Karol Zarajczyk, prezes URSUS S.A. – Produkty wytwarzane przez firmę NAC stanowią niejako uzupełnienie oferty produktowej URSUSA skierowanej do ogrodnictwa. Dotychczas nasz brand kojarzył się głównie z ciągnikami oraz szeroko pojętym rolnictwem, obecnie postanowiliśmy poprzez podpisanie tej umowy rozszerzyć swój obszar działania na ogrodnictwo – tłumaczy.

Dla nas ta współpraca oznacza poszerzenie oferty rynkowej, ale jednocześnie wejście w inny, wyższy segment rynku – mówi Marcin Przytulski, dyrektor zarządzający NAC. – To również wymiana doświadczeń i wyzwanie jakie niesie kooperacja z jedną z najsilniej zakorzenionych i tak dobrze rozpoznawalnych polskich marek – dodaje.

Od momentu zawarcia umowy, NAC Sp. z o.o. stała się wyłącznym licencjonowanym producentem, sprzedawcą i dystrybutorem urządzeń ogrodniczych opatrzonych znakiem firmowym URSUS. Podpisana umowa jest wyrazem realizacji strategii rewitalizacji marki URSUS w kooperacji z innymi podmiotami zasilanymi wyłącznie polskim kapitałem także w segmencie ogrodniczym.

Renata Struzik, źródło: Ursus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności