Ursus święci triumfy w Polsce

W pierwszych ośmiu miesiącach 2015 roku, ciągniki tego producenta cieszyły się o 40% większym zainteresowaniem niż przed rokiem.

Według Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, o 40% wzrosła liczba rejestracji ciągników Ursus w Polsce od stycznia do sierpnia br. (w porównaniu do analogicznego okresu 2014 roku). Szczególnym popytem cieszą się ciągniki z serii C.
Obecnie Ursus oferuje swoim polskim kleintom 19 modeli traktorów o mocach średnich i wyższych. Ciągniki z serii C, które zaprezentowano podczas targów Agrotech w Kielcach w marcu br. ciesza się sporym zainteresowaniem. Obecnie Ursus dysponuje 7 modelami tej klasy: C-350, C-360, C-380, C-380M, C-382, C-392, C-3102. Wg danych agencji Martin&Jacob, ciągnik Ursus C-380 był w sierpniu br. trzecim najczęściej kupowanym ciągnikiem w Polsce.

Wzrost liczby rejestracji ciągników Ursus w przedstawianym okresie o 40 procent pokazuje, że nasza oferta cieszy się coraz większym uznaniem polskich rolników. Co więcej, nasz ciągnik C-380 znajduje się w pierwszej trójce najchętniej kupowanych w kraju. To oznacza, że strategia spółki zorientowana na odbudowę udziałów w rynku krajowym i zwiększeniu sprzedaży przynosi pozytywne rezultaty – powiedział Karol Zarajczyk, prezes zarządu URSUS S.A.  

W najbliższych latach URSUS zamierza rozbudowywać linie ciągnikowe o wysokich mocach w przedziale 120-180 KM zabudowanych na własnej transmisji.
Renata Struzik, źródło: Ursus