Ursus skupia się na pojazdach zeroemisyjnych. Ma rozpocząć współpracę z Koreańczykami

Zarząd Ursus S.A. w restrukturyzacji poinformował, że zamierza nadal realizować projekt „Zeroemisyjny pojazd dostawczy” i w tym celu rozpocznie współpracę koreańską spółką BLF Corporation. Wczoraj podpisano w tej sprawie Memorandum of Understanding.

MoU dotyczy współpracy w zakresie projektów motoryzacyjnych, a najważniejszy z nich to prace nad elektrycznym pojazdem użytkowym o masie całkowitej do 3,5 tony.

– W MoU Strony uzgodniły rozpoczęcie współpracy nad co najmniej dwiema wersjami pojazdu, wyposażonymi odpowiednio w system akumulatorów oraz system wodorowy. W MoU uzgodniono główne założenia współpracy, podział obowiązków, harmonogram prac oraz definiuje cele. BLF będzie odpowiedzialna za zapewnienie dostaw podstawowych komponentów do produkcji oraz wsparcie inżynierskie, natomiast Ursus dokona budowy pojazdów oraz ich homologacji europejskiej. Strony przewidują prezentację pierwszych modeli na koniec 2021 roku – informuje Zarząd Spółki Ursus w komunikacie giełdowym.

BLF Corporation to spółka założona przez specjalistów pracujących wcześniej dla koreańskich koncernów motoryzacyjnych. Jej działalność skupia się przede wszystkim na samochodach, ciągnikach, maszynach rolniczych i budowlanych.

Mamy nadzieję, że tym razem nie mamy do czynienia z czczymi deklaracjami, a obecne działania przyniosą Spółce wymierne korzyści, zamiast, jak ostatnio, jedynie szumu giełdowego i medialnego…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności