Ursus pokazuje w Kielcach nowe ciągniki serii C

27 marca 2015 r. na targach Agrotech w Kielcach firma Ursus zaprezentowała nową linię legendarnych ciągników serii C.

Nowa oferta produktowa będzie wspierać dalszy rozwój spółki i strategię odbudowy, najstarszej krajowej marki ze 120-letnią tradycją mechanizacji polskiej wsi.

Ursus, to jedyny polski producent ciągników, który jednocześnie jest partnerem polskiego rolnictwa i znaczącym pracodawcą. Z 1,5 miliona ciągników, wykorzystywanych obecnie w Polsce, prawie połowa to ciągniki marki Ursus. Nasze produkty docierają do tysięcy klientów w kraju i na całym świecie. Wprowadzenie do oferty legendarnych ciągników serii C, to kolejny krok w kierunku odbudowy najstarszej polskiej marki. 120 lat tradycji Ursusa zobowiązuje do dalszego rozwoju – podkreśla Karol Zarajczyk, Prezes Zarządu Ursus S.A.
Powrót legendy – flagowe Ursusy serii C w ofercie dla rolników

27 marca 2015 r., tj. pierwszego dnia Targów Rolniczych Agrotech w Kielcach, Ursus S.A. zaprezentował modele ciągników, dobrze znanej serii C, w nowej odsłonie. Otwarcia stoiska targowego firmy Ursus, wraz z odsłoną kultowych maszyn, dokonał gość honorowy – Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Historia ciągników serii C sięga lat 60-ych XX w. Pierwszy, wyprodukowany model C-4011, a następnie udoskonalony model C-355, stały się prototypami dla całej linii C. Pojazdy Ursus wersji C, o mocy od 50 do 102 KM, to najpopularniejsze ciągniki w Polsce, z najwyższym wskaźnikiem sprzedaży, przeznaczone dla małych i średnich  gospodarstw, oraz na potrzeby branży leśnej, budowlanej i komunalnej. Obecnie Ursus dysponuje 7 modelami tej klasy: C-350, C-360, C-380, C-380M, C-382, C-392 i C-3102. Rodzina ciągników, oznaczona symbolem C, została zaprojektowana i wykonana w całości przez polskich konstruktorów i inżynierów, w centrum badawczym Ursus R&D w Lublinie. Maszyny są produkowane w  lubelskiej  fabryce, w oparciu o podzespoły najwyższej jakości, którą gwarantują renomowane firmy europejskie, takie jak Perkins, ZF czy Carraro.
Legendarne Ursusy serii C, a zwłaszcza C-360, to produkty, które dominują na naszej wsi. Nowe modele ciągników są dostosowane technologicznie i cenowo do oczekiwań polskich rolników. Niskie koszty obsługi serwisowej modeli C, to dodatkowy atut polskich produktów – dodaje Prezes Zarajczyk.

K. Madeja/Źródło: Ursus S.A.