Ursus na topie

W maju 2016 r. Ursus, jedyny polski producent ciągników, odnotował niemal 55-procentowy wzrost sprzedaży nowych ciągników w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Z analiz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) wynika, że Ursus jest liderem wzrostów w branży, ponieważ jako jedyny spośród 10 największych firm w kraju zanotował wzrost rejestracji nowych ciągników.

W maju 2016 r. w Polsce zarejestrowano ogółem 647 nowych pojazdów. To o 779 sztuk, czyli o 55 procent mniej niż w maju ubiegłego roku. W omawianym okresie wszyscy pozostali producenci, znajdujący się w pierwszej dziesiątce z największym udziałem w rynku, odnotowali spadki sprzedaży, podczas gdy Ursus osiągnął prawie 55-procentowy wzrost.

Od początku 2016 r. Ursus jako jedyny utrzymał wzrost sprzedaży na poziomie niemal 54 procent.
 
Spółka odnotowała również wzrost udziału rejestracji ciągników w ogólnej liczbie rejestracji z 3,5 procent w 2015 r. do 6 procent w I kw. 2016 r. (dane według CEPiK – Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców). W maju br. udział ten wzrósł do blisko 7 procent.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności