Ursus na fali – z kolejnym tytułem

Ursus uzyskał tytuł Innowatora 2015 roku w sektorze przemysłu. Takie wyróżnienie przyznał firmie tygodnik „Wprost”.

5 października br. URSUS S.A. został nagrodzony przez tygodnik tytułem Innowatora 2015 r. w sektorze przemysłu. Spółkę uznano za jeden z podmiotów najdynamiczniej rozwijających się w sektorze nowoczesnych technologii. URSUS posiada własne centrum B+R, gdzie prowadzi prace nad rozbudową oferty produktowej opartej na innowacyjnych rozwiązaniach, m.in. konstrukcją układu transmisji do ciągników „Vigus”.

– Nagroda Innowatora „Wprost” to dla nas powód do dumy. Kiedy w 2011 r. zdecydowaliśmy się przejąć upadłe polskie zakłady URSUS i zainwestować w odbudowę marki z ponad 120-letnią tradycją, nieliczni wierzyli w powodzenie tej misji. Dziś Ursus to polska marka budowana w oparciu o innowacyjne rozwiązania, która z sukcesem zwiększa swoje udziały na rynku polskim oraz zagranicznym  –  powiedział prezes zarządu Ursus S.A. Karol Zarajczyk. Podkreślił on też, że spółka przykłada ogromną wagę do rozwoju w obszarze nowoczesnych technologii: – Rozwój potencjału spółki w oparciu o innowacyjne rozwiązania jest jednym z naszych priorytetów. Posiadamy największe w branży centrum badań i rozwoju Ursus R&D w Lublinie, gdzie współpracujemy z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Tworzymy tam nowe innowacyjne produkty, wykorzystując polską myśl technologiczną – powiedział Karol Zarajczyk.

Innowatory „Wprost” to nagroda przyznawana od 2011 r. Jej celem jest promowanie innowacyjności. W latach 2011-2013 nagrody były przyznawane na podstawie „Listy 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw” opracowywanej przez zespół Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Obecnie, tak jak w roku poprzednim, podstawą do wyróżnienia jest badanie Innovation Research 2015, realizowane samodzielnie przez tygodnik „Wprost”.
Renata Struzik, źródło: Ursus