fbpx
Strona głównaTechnikaEksploatacja i serwisUrsus - jakie koła lepsze: 16 czy 18 cali?

Ursus – jakie koła lepsze: 16 czy 18 cali?

Mamy w naszej redakcji dramat. Gdy padło pytanie: Ursus – jakie koła lepsze 16 czy 18 cali? rozpętała się burza. W ruch poszły długopisy, ołówki, gumki myszki i inny sprzęt biurowy. Po krótkotrwałym okładaniu się klawiaturami komputerowymi postanowiliśmy spytać o to Was.

Tak, wiemy, że temat jest trudny i poza naszą redakcją podzielił już niejedną rodzinę czy nawet wieś. Wiemy, że to dwa różne rozwiązania konstrukcyjne i dość znacznie się różnią między sobą. Osiemnastocalowe koła pochodzą jeszcze z licencyjnego C-4011, a późniejsze ciągniki oparte na tym modelu zostały poważnie zmodernizowane i posiadały już 16” ogumienie. Zmianom uległo także przednie zawieszenie i sama przekładnia kierownicza.

Wszystkie te podzespoły mają dość poważny wpływ na sterowanie ciągnikiem i jego właściwości jezdne i to zarówno w polu, jak i w czasie transportu po drogach publicznych. Różni je wszystko, od łożysk kół, po belkę przednią, aż po mechanizm przekładni kierowniczej. Inne są także same odczucia w czasie wykonywania manewrów, jak i w komforcie pracy operatora.

I tu właśnie mamy do Was pytania:

– Jakie koła 16 czy 18 cali są lepsze w codziennym użytkowaniu ciągnika?

– Który rozmiar kół daje wyższy komfort obsługi i prowadzenia?

– Czy zamieniliście kiedyś koła 18 na 16 i żałujecie, a może jesteście zadowoleni?

Dajcie znać!

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.