Ursus dostanie dotację

W związku z tym, koncern ma zielone światło i spory zastrzyk gotówki na badania i rozwój. W planach jest wytworzenie transmisji do ciągników o mocy 120-180 KM.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało spółce Ursus SA pozytywną ocenę merytoryczną   projektu dotyczącego prac nad rozwojem oraz wytworzeniem transmisji do ciągników w przedziale mocy od 120 do 180 KM „VIGUS”. Całkowita wartość realizowanego projektu zamyka się w kwocie ponad 28 mln zł, natomiast dofinansowanie z NCBiR szacowane jest na ponad 11 mln zł.

Projekt URSUSa znalazł się na 10.miejscu wśród piętnastu projektów dużych przedsiębiorstw rekomendowanych do dofinansowania. Jego głównym celem jest  opracowanie i zastosowanie w ciągnikach URSUS nowej, innowacyjnej konstrukcji transmisji.
Transmisja jest najważniejszym układem mechanicznym każdego ciągnika, a od jej trwałości i efektywnego funkcjonowania zależą możliwości wykorzystania maszyny rolniczej. Efektem projektu będzie produkcja i sprzedaż innowacyjnej transmisji wykorzystanej zarówno przy budowie własnych ciągników rolniczych, jak i dystrybuowanej do innych światowych producentów. Dzięki temu, URSUS S.A., jako jedyna polska firma trafi do grona producentów transmisji do ciągników rolniczych.

Renata Struzik, źródło: Ursus