Uprawa lnu i konopi – CDR zaprasza na szkolenie

Centrum Doradztwa Rolniczego 5 grudnia 2019 roku zaprasza na szkolenie pt. ,,Uprawa lnu i konopi’’. Jego celem jest upowszechnienie wiedzy z zakresu opłacalności, aspektów prawnych i kierunków uprawy lnu i konopi . Skierowane jest do doradców z Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Izb Rolniczych, doradców prywatnych, nauczycieli szkół rolniczych oraz mieszkańców obszarów wiejskich. Zajęcia rozpoczną się 5 grudnia 2019r. o godz. 9:30 w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, ul. Pszczelińska 99, 05-840 Brwinów.

Obecnie, jak podkreślają organizatorzy uprawa roślin włóknistych cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze względu na wyrównane plonowanie jak i stabilną opłacalność. Instytuty zajmujące się propagowaniem uprawy konopi wspierają producentów zarówno w zakresie uprawy jak i zapewniają kontraktacje plonów.

– Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich z Poznania, którego przedstawiciele będą prowadzili wykłady od lat prowadzi badania, zajmuje się hodowlą nowych odmian oraz wspiera wiedzą merytoryczną producentów tej rośliny. Uprawa roślin włóknistych należy do jednych z nisz produkcyjnych rolnictwa, które wykazują permanentną tendencję rozwojową i w najbliższym czasie będzie się dynamicznie rozwijała – informuje CDR.

Źródło: CDR

Opracował: Samuel Skrzysz