Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie otrzyma wsparcie unijne

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie otrzyma ponad 80 mln złotych dofinansowania z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na budowę Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowego Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej, jak informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Nowe Centrum zostanie otwarte w 2013 roku i powstanie na miejscu wyburzonych starych pawilonów i garaży. W nowych budynkach powstaną specjalistyczne laboratoria ćwiczeniowe dla kilku katedr uczelni, w tym Katedry Zastosowania Matematyki i Informatyki, Architektury Krajobrazu, Eksploatacji Maszyn i Zarządzania w Inżynierii Rolniczej. Łączny koszt inwestycji to ponad 90 mln złotych.

Jest to drugi projekt inwestycyjny Uniwersytetu, który uczelnia realizuje dzięki funduszom europejskim w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. W marcu 2009 podpisana została umowa na wyposażenie Centralnego Laboratorium Aparaturowego Uniwersytetu o łącznej wartości ponad 20 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności