Unikalna wystawa „Rynek Innowacji 2013” BASF zawita do Warszawy

Światowa wystawa innowacyjnych rozwiązań chemicznych ,,Rynek Innowacji 2013”, organizowana przez wiodącą firmę chemiczną BASF, zatrzyma się od 21 do 23 maja na warszawskim Torwarze. Jest to niepowtarzalne w naszym kraju wydarzenie. Polska została wyróżniona na tle krajów europejskich, podobne imprezy w tym roku odbyły się, oprócz Warszawy, tylko w dwóch innych europejskich miastach: Brukseli i Stambule. Ekskluzywna ekspozycja poświęcona będzie zrównoważonemu rozwojowi, największym wynalazkom branży chemicznej, a także rozwiązaniom chroniącym środowisko.

Motywem przewodnim wystawy, która cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem na całym świecie, będzie niewidoczna na co dzień rola branży chemicznej, która codziennie ułatwia życie milionów i pozwala rozwiązywać globalne wyzwania teraźniejszości i przyszłości. Interaktywne prezentacje odkryć chemicznych pozwolą także wyjaśnić, jak współczesna chemia wpływa na oszczędne gospodarowanie zasobami naturalnymi. 
Na multimedialnych stanowiskach naukowcy BASF zaprezentują sposoby rozwiązywania najważniejszych problemów stojące przed współczesnym światem. Dużym walorem Rynku Innowacji jest jego praktyczny aspekt, uczestnicy będą mogli poczuć się jak w futurystycznym laboratorium poprzez poznanie rozwiązań służącym potrzebom całej populacji. 
 
Na wystawie będzie można zobaczyć między innymi: urządzenia umożliwiające wykorzystanie promieni słonecznych do uzyskiwania energii, najnowszej generacji materiały i koncentraty, rewolucjonizujące branżę budowlaną, zastosowanie i pozyskiwanie bio – gazu i wiele innych interesujących odkryć ze świata nauk ścisłych. BASF przedstawi swoje osiągnięcia, które są wykorzystywane przez branże medyczną, budowlaną, energetyczną, tekstylną i motoryzacyjną. 
 
Od lat BASF organizuje światową wystawę Rynek Innowacji, aby ukazać światu rolę odkryć z dziedziny chemii jako czynnika wpływającego na zrównoważony rozwój i remedium na globalne wyzwania dzisiejszego i przyszłego świata. Firma chce tworzyć rozwiązania wpływające na poprawę życia ludzi w wielu dziedzinach ich życia, swoją wiedzą dzieli się nie tylko z klientami, ale także innymi podmiotami – w tym z uczelniami wyższymi i ośrodkami naukowymi.
 
Jedna z sesji „Rynek Innowacji 2013” będzie w całości dedykowana studentom. BASF zależy, by społeczność akademicka mogła ujrzeć praktyczny aspekt chemii, wraz z wynalazkami, które ułatwiają życie i innowacyjnymi rozwiązaniami wpływającymi na ochronę środowiska naturalnego.
Wojciech Krzywicki
BASF 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności