Unijny sektor rolny jest gotowy…

Copa i Cogeca apelują o włączenie do przeglądu unijnej polityki w zakresie jakości powietrza realistycznych i możliwych do zrealizowania celów, ostrzegając, że cele redukcji emisji metanu i amoniaku są nierealistyczne i poważnie zaszkodzą unijnemu sektorowi hodowli w tak trudnym już dla niego okresie.

 – Sektor rolny UE jest gotowy do zaangażowania się w walkę ze zmianą klimatu, lecz niektóre cele redukcji emisji zawarte w dyrektywie w sprawie krajowych poziomów emisji (NEC) są nie do przyjęcia. Rolnicy poczynili już znaczne postępy w tej dziedzinie, co należy wziąć pod uwagę. – mówi Pekka Pesonen, sekretarz generalny Copa – Cogeca.

Europejscy rolnicy i spółdzielnie rolnicze apelują do Komisji Europejskiej o przedstawienie do końca 2016 r. wniosku w sprawie celów dla amoniaku do 2030 r., które pozwolą na stworzenie równych warunków w UE, będą oparte na dowodach naukowych i opłacalne.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności