fbpx
Strona głównaPolecamyUnijne produkty rolno-spożywcze na eksportowym topie

Unijne produkty rolno-spożywcze na eksportowym topie

Według Komisji Europejskiej dobre wyniki unijnego eksportu wieprzowiny i pszenicy pomogły złagodzić wyzwania handlowe związane z Covid-19 i Brexitem w pierwszych czterech miesiącach 2020 r.

Od stycznia do kwietnia wartość eksportu produktów rolno-spożywczych z UE-27 wyniosła 61,9 mld euro (wzrost 4,8% w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r.), a wartość importu wzrosła do 42,4 mld euro (wzrost o 2,3%).

W tym okresie UE odnotowała nadwyżkę w handlu produktami rolno-spożywczymi w wysokości 19,5 mld euro, co stanowi wzrost o 10% w porównaniu z pierwszymi miesiącami 2019 r. Oto jedne z głównych ustaleń zawartych w opublikowanym 23 lipca  miesięcznym raporcie o handlu za okres styczeń-kwiecień 2020 r. przez Komisję Europejską.

Wyjątkowo wysoki popyt na wieprzowinę spowodował gwałtowny wzrost wartości eksportu UE do Chin, który wzrósł o 1,65 mld euro w porównaniu ze styczniem i kwietniem 2019 r. Pszenica, podroby i żywność dla niemowląt znalazły się wśród innych unijnych produktów rolno-spożywczych, których eksport znacznie wzrósł a tym okresie.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.