Unia stawia na badania

Unia Sp. z o.o. to czołowy krajowy producent bogatej gamy maszyn oferowanej zarówno na rynku krajowym jak i zagranicą. Wdrażanie nowych produktów i technologii wymagają dobrego zaplecza badawczego, którym dysponują ośrodki naukowe. Stąd nawiązanie współpracy z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – Państwowym Instytutem Badawczym.

Jednym z nich jest  Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – Państwowy Instytut Badawczy (IUNG-PIB). Stąd też doszło do rozpoczęcia współpracy pomiędzy Unią a IUNG-PIB, która oficjalnie została zatwierdzona i podpisana w dniu 6 sierpnia 2020 r. w zespole pałacowo-parkowym Hanza Pałac w Rulewie k. Grudziądza.

Potężny poligon doświadczalny

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – Państwowy Instytut Badawczy (IUNG-PIB) posiada znaczny potencjał badawczy. Jednostka badawcza jest właścicielem  11 Rolniczych Zakładów Doświadczalnych o łącznej powierzchni prawie 5 tys. ha. Zgodnie z podpisanym porozumieniem na tym obszarze będą testowane maszyny Unii. Dzięki naukowcom specjalizującym się w różnych dziedzinach naukowych Unia uzyska bogaty zasób wiedzy pozyskanej zgodnie z procedurami badawczymi. Będzie ona przydatna na potrzeby projektowania nowych maszyn jak i doskonalenia produktów będących w ofercie producenta. Kadra naukowa natomiast będzie miała do dyspozycji sprzęt do badań przekazany przez Unię. Efektem wspólnych działań będą wytyczne i zalecenia dotyczące technologii produkcji w których zastosowanie będą miały maszyny marki Unia.

Celem jednego z pierwszych projektów badawczych będzie opracowanie wytycznych dla technologii nawożenia pylistym wapnem węglanowym w której wykorzystany będzie rozsiewacz Unia RCW Helix 120 TD. Prace badawcze przewidują także przygotowanie maszyny do technologii aplikacji zmiennych dawek nawożenia z wykorzystaniem map aplikacyjnych i nawigacji GPS.

Kolejnym działaniem badawczym będą prace nad technologią Strip-Till z wykorzystaniem agregatu Hawk, który Unia zademonstrowała dwa lata temu na wystawie w Bednarach. Producent nie wyklucza powstanie nowej maszyny dla tej technologii.

Wspólne działania obejmować będą także organizację konferencji i szkoleń dla rolników oraz praktycznych pokazów maszyn. Jeden z nich jest przewidziany jeszcze w tym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności