fbpx
Strona głównaPolecamyUnia stawia na badania

Unia stawia na badania

Unia Sp. z o.o. to czołowy krajowy producent bogatej gamy maszyn oferowanej zarówno na rynku krajowym jak i zagranicą. Wdrażanie nowych produktów i technologii wymagają dobrego zaplecza badawczego, którym dysponują ośrodki naukowe. Stąd nawiązanie współpracy z Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – Państwowym Instytutem Badawczym.

Jednym z nich jest  Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – Państwowy Instytut Badawczy (IUNG-PIB). Stąd też doszło do rozpoczęcia współpracy pomiędzy Unią a IUNG-PIB, która oficjalnie została zatwierdzona i podpisana w dniu 6 sierpnia 2020 r. w zespole pałacowo-parkowym Hanza Pałac w Rulewie k. Grudziądza.

Potężny poligon doświadczalny

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – Państwowy Instytut Badawczy (IUNG-PIB) posiada znaczny potencjał badawczy. Jednostka badawcza jest właścicielem  11 Rolniczych Zakładów Doświadczalnych o łącznej powierzchni prawie 5 tys. ha. Zgodnie z podpisanym porozumieniem na tym obszarze będą testowane maszyny Unii. Dzięki naukowcom specjalizującym się w różnych dziedzinach naukowych Unia uzyska bogaty zasób wiedzy pozyskanej zgodnie z procedurami badawczymi. Będzie ona przydatna na potrzeby projektowania nowych maszyn jak i doskonalenia produktów będących w ofercie producenta. Kadra naukowa natomiast będzie miała do dyspozycji sprzęt do badań przekazany przez Unię. Efektem wspólnych działań będą wytyczne i zalecenia dotyczące technologii produkcji w których zastosowanie będą miały maszyny marki Unia.

Celem jednego z pierwszych projektów badawczych będzie opracowanie wytycznych dla technologii nawożenia pylistym wapnem węglanowym w której wykorzystany będzie rozsiewacz Unia RCW Helix 120 TD. Prace badawcze przewidują także przygotowanie maszyny do technologii aplikacji zmiennych dawek nawożenia z wykorzystaniem map aplikacyjnych i nawigacji GPS.

Kolejnym działaniem badawczym będą prace nad technologią Strip-Till z wykorzystaniem agregatu Hawk, który Unia zademonstrowała dwa lata temu na wystawie w Bednarach. Producent nie wyklucza powstanie nowej maszyny dla tej technologii.

Wspólne działania obejmować będą także organizację konferencji i szkoleń dla rolników oraz praktycznych pokazów maszyn. Jeden z nich jest przewidziany jeszcze w tym roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.