UNIA przekazała 140 tys. maseczek medycznych dla szpitali zakaźnych

Mimo że pandemia COVID-19 zdaje się powoli słabnąć, to społeczna odpowiedzialność niektórych polskich firm w tym aspekcie przybiera na sile. Z końcem maja, największy polski producent maszyn rolniczych, firma UNIA Sp. z o.o., podarował czterem szpitalom zakaźnym w naszym kraju znaczne partie certyfikowanych ochronnych maseczek medycznych.

Produkty te, w łącznej liczbie stu czterdziestu tysięcy sztuk, trafiły do szpitali zlokalizowanych w regionach, gdzie ulokowane są fabryki spółki UNIA, czyli w województwach: kujawsko-pomorskim, opolskim, dolnośląskim oraz pomorskim. Partie maseczek, liczące po kilkadziesiąt tysięcy sztuk, zostały przekazane do następujących placówek:

1. Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu;
2. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością;
3. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu;
4. Szpital Wojewódzki w Opolu spółka z o.o.

Maseczki, przekazane szpitalom zostały wyprodukowane na specjalne zamówienie firmy UNIA Sp. z o.o. Warto dodać, że polski producent maszyn rolniczych wziął na siebie całkowity koszt wytworzenia oraz transportu 140 tys. maseczek. W efekcie, wymienione placówki medyczne otrzymały bezpłatnie tak duże ilości produktów medycznych, na które popyt wzrósł w ostatnich miesiącach niebotycznie.

Maseczki przekazane szpitalom są produktami dedykowanymi do zastosowań medycznych, czego potwierdzeniem są stosowne certyfikaty (m.in. certyfikat wystawiony przez laboratorium ICR Polska). Maski zostały wyprodukowane przez uznanego światowego producenta, firmę Biobase Scientific.

Należy podkreślić, że akcja przekazania maseczek jest przykładem dbałości polskiego producenta o propagowanie polityki społecznej odpowiedzialności biznesu, która jest jedną z misji firmy UNIA.

Informacja prasowa: Unia Sp. z o.o.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności