fbpx

UNIA HERON – „złoty” opryskiwacz polowy

Nowy opryskiwacz polowy firmy UNIA to laureat złotego medalu wystawy POLAGRA Premiery w 2020 roku.

Opryskiwacz polowy UNIA HERON 5027

Maszyna jest wyposażona w zbiornik główny o pojemności 5000 litrów oraz 500-litrowy zbiornik na czystą wodę. Układ cieczowy zasilany jest przez pompę membranowo-tłokową, o wydajności nominalnej wynoszącej 400 l/mi

 

 

Amortyzowany dyszel

Wyprofilowany zaczep polowy ma możliwość konfiguracji z zaczepem dolnym lub górnym ciągnika. Standardowo dyszel jest amortyzowany. Nowa rama, wykonana z wysokojakościowej stali STRENX® zapewnia odpowiednią sztywność konstrukcji, przy zachowaniu niższej masy. Specjalne wyprofilowanie ramy, zapewnia bardzo dobry prześwit przy jednoczesnym obniżeniu środka ciężkości całej maszyny.

Automatyczna oś skrętna

Opryskiwacz HERON można wyposażyć w skrętną oś, sterowaną za pomocą żyroskopu. Maszynę można uzbroić w pneumatyczną amortyzację osi, poprawiającą komfort jazdy
w czasie transportu oraz wspomagają pracę układu stabilizacji belki polowej podczas oprysku.

V-System – zmienna geometria belki polowej

 

Belka polowa o przestrzennej budowie, wykonana z giętych profili, zapewnia sztywność całej konstrukcji oraz ochronę mechaniczną dysz i całych głowic podczas pracy. Szerokości belki wahają się od 18 do 30 metrów. Belka podnoszona jest za pomocą równoległoboku w zakresie od 0,5 do 2,3 metra.

 

Zawory obsługi opryskiwacza

Koncepcja obsługi strefy wyboru została gruntownie zmodernizowana. Wszystkie zawory sterujące zostały pogrupowane w logiczny sposób, a funkcje zostały podpisane graficznymi ikonami. Wszystko ukryte jest pod osłoną, która chroni przed zabrudzeniem zaworów podczas oprysku w trudnych warunkach polowych. Na opryskiwaczu został zamontowany własny układ hydrauliczny, który umożliwia szybkie agregatowanie opryskiwacza
z ciągnikiem oraz zapobiega mieszaniu olejów

Terminal TOUCH 800

Opryskiwacz można wyposażyć w szereg opcji wspomagających jakość i równomierność oprysku, takich jak cyrkulacja cieczy, indywidualna kontrola poszczególnych rozpylaczy – EDS, czy system UNIA DynaJET, czyli technologia oprysku pulsacyjnego. Do przeprowadzania nocnych oprysków zalecane jest doposażenie opryskiwacza w LED-owe oświetlenie belki (światło niebieskie). Opryskiwacz sterowany jest w technologii ISOBUS, za pośrednictwem sterownika TOUCH 800.

Najważniejsze cechy opryskiwacza:

1. Amortyzowany dyszel z możliwością podłączenia pod górny lub dolny zaczep ciągnika
2. Rama nachylona pod kątem 6 stopni dla lepszego rozłożenia środka ciężkości i                   zwiększenia prześwitu maszyny
3. Skrętna oś sterowana za pomocą żyroskopu – największa dokładność, bez dodatkowych     cegiełek i łańcuszków pośredniczących w sterowaniu
4. Osłona zaworów sterujących – chroniąca przed zabrudzeniem w czasie pracy
w ciężkich warunkach polowych
5. Ergonomiczne rozłożenie zaworów sterujących – wszystkie funkcje są rozłożone logicznie
6. Trzystopniowy układ filtracji filtr ssący -> filtr samoczyszczący -> filtr sekcyjne -> filtr         ssący na przyłączu hydrantowym (nowość)
7. Własny układ hydrauliczny – brak mieszania olejów pozytywnie wpływa na pracę                 opryskiwacza i ciągnika, a do tego obniża spalanie i obciążenie podczas pracy.
8. Cyrkulacja cieczy sterowania pneumatycznie – ciągły obieg cieczy na belce . Jedyny             polski producent oferujący takie rozwiązanie !
9. System EDS – indywidualna kontrola pojedynczych rozpylaczy na podstawie sygnału GPS
(w zależności od warunków oszczędność oprysku do 85%)
10. System Unia DynaJET – oprysk pulsacyjny – jesteśmy pierwszym i jedynym          producentem który oferuje takie rozwiązanie !!!

Informacja prasowa: UNIA

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.