Unia Buzzard. Premiera nowej brony mulczowej na pokazie Ekologia i Rolnictwo Precyzyjne [video]

Brona mulczowa Unia Buzzard, fot. mw

Trzydziestego września w ramach pokazów Ekologia i Rolnictwo Precyzyjne mieliśmy okazję odwiedzić Ekofolwark w miejscowości Barnowo w woj. pomorskim. Podczas imprezy zaprezentowano m.in. nową bronę mulczową Unia Buzzard, a o genezę imprezy i o znaczenie rolnictwa precyzyjnego pytaliśmy właściciela Ekofolwarku, Czesława Langa.

Unia Buzzard to zupełnie nowa konstrukcja. Jej główne elementy robocze stanowi 5 rzędów sprężystych palców o długości 700 mm i średnicy 16 mm, które wibrując podczas pracy skutecznie przygotowują glebę i rozgarniają resztki pożniwne.

W zamierzeniu zabieg Buzzardem jest dwuetapowy; pierwszy przejazd ma za zadanie pobudzić nasiona chwastów do kiełkowania, zaś drugi wykonywany po pewnym czasie ma wyeliminować skiełkowane już rośliny.

Buzzard może zostać wyposażony w inne elementy robocze; na pokazie wyposażono go w wał nożowy. Maszyna może zostać wyposażona w siewnik do poplonów i występuje w szerokościach roboczych 7,5 i 9 m, jednak w przyszłości oferta szerokości roboczych ma zostać rozszerzona.

Podczas pokazu zaprezentowano także rozsiewacz RCW 85H i inne maszyny.

Na imprezie mieliśmy też przyjemność rozmawiać z właścicielem Ekofolwarku, Czesławem Langiem, z którym pełny wywiad można zobaczyć tutaj:

Czesław Lang o prowadzeniu gospodarstwa: jest jak w sporcie; raz z górki, raz pod górkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności