Umycie samochodu nie wystarczy

Zbliżające się lato skłania do myślenia o coraz dalszych podróżach samochodem. Nadszedł najwyższy czas, by zmienić opony na letnie. Konieczne jest też przygotowanie samochodu pod kątem bezpieczeństwa. Przed wyjazdami umycie samochodu nie wystarczy. Euromaster, europejska sieć serwisowa, proponuje sprawdzenie 7 punktów bezpieczeństwa oraz ciśnienia we wszystkich oponach, w tym także koła zapasowego.

Euromaster to sieć serwisów typu fast-fit działająca w 12 krajach europejskich. W Polsce są 24 punkty. Niezależnie od celu wizyty samochodu w serwisie Eksperci Euromaster sprawdzają w każdym pojeździe 7 podstawowych punktów bezpieczeństwa:

1.Geometrię kół
2.Stan opon, w tym zużycie bieżnika i prawidłowe ciśnienie we wszystkich 5 kołach
3.Stan piór wycieraczek
4.Poziom oleju
5.Stan zawieszenia, łożysk, amortyzatorów
6.Stan klocków i tarcz hamulcowych oraz poziom płynu hamulcowego
7.Oświetlenie (reflektory)

Warto podkreślić, że ciśnienie w oponach należy sprawdzać regularnie i co istotne, również w kole zapasowym, które zazwyczaj wozimy w bagażniku, ponieważ w razie wypadku, znajduje się on w strefie zgniotu.

Badania Francuskiego Stowarzyszenia Firm Eksploatujących Autostrady wskazują, że 6 proc. śmiertelnych wypadków na drogach szybkiego ruchu powodowanych jest złym stanem ogumienia. Nieprawidłowy poziom ciśnienia w oponach powoduje zmniejszenie przyczepności, wydłużenie drogi hamowania i zwiększa ryzyko eksplozji opony. Problem wynika z nieprawidłowego rozłożenia nacisku osi pojazdu na podłoże oraz zmiany powierzchni styku opony z nawierzchnią. Ponadto, gdy w oponie jest niewystarczająca ilość powietrza, rosną również opory toczenia, przez co spalamy więcej paliwa.

Najwięcej wypadków drogowych, co gorsza również z udziałem dzieci, zdarza się w okresie letnim. Wtedy właśnie wybieramy się w dalekie trasy. Z jednej strony jesteśmy zmęczeni po długim okresie pracy, a z drugiej, myślimy o zbliżającym się miejscu, do którego udajemy się wypocząć. Często więc jeździmy szybciej, zwłaszcza gdy “dobra droga”, aby jak najszybciej dotrzeć do upragnionego miejsca. Przed zbliżającym się latem powinniśmy zatem zadbać o stan naszego samochodu, a tym samym bezpieczeństwo naszych bliskich. Nie wystarczy go umyć. Eksperci Euromaster pomogą nam zadbać o najdrobniejsze szczegóły, abyśmy czuli się bezpiecznie i ruszyli w drogę ze spokojem” – wyjaśnia Anna Paszt, Szef Marketingu Euromaster Polska.

Sieć Euromaster w Polsce
Euromaster – sieć franczyzowa serwisów typu fast-fit – liczy obecnie 24 punkty serwisowe
w całym kraju, a główną osią jej działalności są usługi oponiarskie oraz lekka mechanika. Sieć Euromaster jest związana z Grupą Michelin, ale prowadzi politykę multimarkową i proponuje produkty wszystkich wiodących koncernów oponiarskich. Istotą Euromaster jest dostarczenie ustandaryzowanych usług na poziomie eksperckim, tak klientom indywidualnym, jak i instytucjonalnym. Euromaster oferuje swoje usługi zarówno posiadaczom pojazdów osobowych, jak i ciężarowych, a w niedalekiej przyszłości rozszerzy ofertę o sektor rolniczy i przemysłowy. W swojej ofercie ERM posiada także usługę wchodzącą w skład oferty Serwisów Mobilnych – FleetCheck, czyli profesjonalny monitoring stanu ogumienia dla klientów instytucjonalnych..

Firma Euromaster została założona w 1961 roku w Wielkiej Brytanii. Obecnie Euromaster należy do Grupy Michelin, działa w 12 krajach Europy, posiada 1700 punktów serwisowych i stanowi największą sieć wyspecjalizowanych punktów sprzedaży, serwisu ogumienia oraz obsługi pojazdów w Europie. Euromaster oferuje zarówno sprzedaż i serwis opon, jak i dodatkowe usługi i produkty związane z utrzymaniem samochodu (oleje, felgi, części zamienne). Swoją ofertę Euromaster kieruje głównie do kierowców samochodów osobowych, ale także do właścicieli i managerów flot.

Hill and Knowlton Poland

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności