fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychSzef tureckiego MON: Umowa zbożowa zostanie przedłużona. Prawdopodobnie o 60 dni

Szef tureckiego MON: Umowa zbożowa zostanie przedłużona. Prawdopodobnie o 60 dni

Rosyjska agencja informacyjna TASS powołując się na źródło bliskie procesowi negocjacji poinformowała, że umowa zbożowa zostanie przedłużona o 60 dni. O pozytywnym finale negocjacji poinformował dziś także turecki minister obrony Hulusi Akar.

– Spotkanie w Stambule z udziałem przedstawicieli Rosji, Turcji, Ukrainy i ONZ w sprawie przedłużenia umowy zbożowej, które odbyło się w dniach 10-11 maja, zakończyło się pozytywnie, strony przystąpiły do ​​przedłużenia porozumień – powiedział dziś Akar.

Na szczegóły przyjdzie jeszcze czas, jednak jak dotychczas Rosjanie byli niezadowoleni z funkcjonowania umowy zbożowej; punktem zapalnym było funkcjonowanie memorandum w sprawie zniesienia ograniczeń w eksporcie rosyjskich produktów rolnych i nawozów na rynki światowe. Zdaniem Rosjan nie było ono realizowane.

Dotychczas funkcjonujące porozumienie trwa do 18 maja.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.