Umowa Michelin i Volvo – wspólna praca nad innowacjami

Michelin i Volvo podpisały kontrakt rozszerzający ich dotychczasową umowę. Firmy rozpoczną intensywną współpracę przy tworzeniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Michelin jest głównym dostawcą opon dla szwedzkiego producenta samochodów.

Inżynierowie Michelin i Volvo będą wspólnie pracować nad innowacjami, które znajdą zastosowanie w przyszłych energooszczędnych generacjach pojazdów Grupy Volvo.

Dzięki umowie, Michelin będzie nadal zaopatrywał w opony ciężarowe pojazdy produkowane przez Volvo w Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Po raz pierwszy opony Michelin będą montowane także w produkowanych w Turcji autobusach i ciężarówkach Volvo oraz w ciężarówkach Renault Trucks i Mack – markach należących do Grupy Volvo.

Michelin jest głównym dostawcą opon dla Volvo od 2003 roku, kiedy obie firmy podpisały pierwszy kontrakt o współpracy. Michelin i Grupa podzielają te same zasady odpowiedzialnej mobilności w obszarze społecznym i środowiskowym. Michelin opracuje innowacje, które zwiększą efektywność transportu chroniąc równocześnie środowisko naturalne” – powiedział Pete Selleck, Dyrektor Linii Opon Ciężarowych Michelin i członek Rady Wykonawczej Grupy.

Już teraz Michelin wyposaża ciężarówki sprzedawane na całym świecie przez Grupę Volvo w gamę opon MICHELIN ENERGYTM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności