Umorzyć podatek rolny

W związku z trudną sytuacją na polskiej wsi wywołaną epidemią wirusa SARS-CoV-2 rolnicy domagają się wystąpienia Krajowej Rady Izb Rolniczych do Premiera RP Mateusza Morawieckiego o zwolnienie ich z obowiązku odprowadzenia II raty podatku rolnego, którego termin wyznaczony jest do 15 maja.

– Z pewnością, z indywidualnym wnioskiem o umorzenie obowiązku zapłaty podatku rolnego, zwróci się do gmin wielu rolników. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, lubuski samorząd rolniczy wnioskuje o podjęcie stosownych decyzji, zwalniających wszystkich rolników, z tego obowiązku, bez konieczności składania indywidualnych wniosków. W obecnej sytuacji nie bez znaczenia jest także fakt, iż rozpatrywanie poszczególnych podań jednostkowo, będzie generowało duże nakłady pracy w urzędach – mówi Stanisław Myśliwiec, prezes Lubuskiej Izby Rolniczej.

Natomiast zdaniem LIR brak środków w budżetach gmin pochodzących z podatku rolnego należałoby zrefundować ze środków finansowych pochodzących z budżetu Państwa RP.

Uważamy, iż taka forma pomocy rolnikom wraz z innymi, zaproponowanymi już w „tarczy antykryzysowej”, w pewnym stopniu przyczyni się do zapewnienia płynności finansowej gospodarstw, a co za tym idzie, do zapewnienia w tym jakże trudnym czasie, bezpieczeństwa żywnościowego wszystkim obywatelom naszego kraju – dodaje Myśliwiec.

Autor: Samuel Skrzysz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności