fbpx
Strona głównaPrawo i finanseUmorzyć podatek rolny

Umorzyć podatek rolny

W związku z trudną sytuacją na polskiej wsi wywołaną epidemią wirusa SARS-CoV-2 rolnicy domagają się wystąpienia Krajowej Rady Izb Rolniczych do Premiera RP Mateusza Morawieckiego o zwolnienie ich z obowiązku odprowadzenia II raty podatku rolnego, którego termin wyznaczony jest do 15 maja.

– Z pewnością, z indywidualnym wnioskiem o umorzenie obowiązku zapłaty podatku rolnego, zwróci się do gmin wielu rolników. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, lubuski samorząd rolniczy wnioskuje o podjęcie stosownych decyzji, zwalniających wszystkich rolników, z tego obowiązku, bez konieczności składania indywidualnych wniosków. W obecnej sytuacji nie bez znaczenia jest także fakt, iż rozpatrywanie poszczególnych podań jednostkowo, będzie generowało duże nakłady pracy w urzędach – mówi Stanisław Myśliwiec, prezes Lubuskiej Izby Rolniczej.

Natomiast zdaniem LIR brak środków w budżetach gmin pochodzących z podatku rolnego należałoby zrefundować ze środków finansowych pochodzących z budżetu Państwa RP.

Uważamy, iż taka forma pomocy rolnikom wraz z innymi, zaproponowanymi już w „tarczy antykryzysowej”, w pewnym stopniu przyczyni się do zapewnienia płynności finansowej gospodarstw, a co za tym idzie, do zapewnienia w tym jakże trudnym czasie, bezpieczeństwa żywnościowego wszystkim obywatelom naszego kraju – dodaje Myśliwiec.

Autor: Samuel Skrzysz

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.