fbpx
Strona głównaPozostałeUlga rodzinna w KRUS-ie

Ulga rodzinna w KRUS-ie

PiS chce, aby rolnicy ubezpieczeni w KRUS, mogli także korzystać z podatkowej ulgi prorodzinnej – poinformowała redakcja rolna TVP. N

Pomysł jest prosty – informuje TVP. Parlamentarzyści z Pis-u chcą w całości przenieść ulgi podatkowe na dziecko”, jakie przysługują ubezpieczonym w ZUS-ie także do KRUS-u.
– “Kwoty byłyby takie same, natomiast gmina tracąca dochody z podatku rolnego miałaby potem rekompensaty z tego tytułu z budżetu państwa” -powiedział dziennikarzom TVP, Henryk Kowalczyk, poseł PiS.

Samorząd gospodarczy nazywa ten pomysł marnotrawieniem pieniędzy. Krajowa Izba Gospodarcza przypomniała w rozmowie z redakcją TVP, że rolnicy korzystają z rozbudowanego systemu ubezpieczeń społecznych, do których państwo “pompuje” 16 miliardów złotych.

Wprowadzenie rodzinnej ulgi podatkowej do KRUS-u ma kosztować budżet państwa od 200 do 300 mln zł. Wydatki te nie zostały wpisane w tegoroczny budżet – dodaje redakcja.

Opr. MS/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.