Ulga rodzinna w KRUS-ie

PiS chce, aby rolnicy ubezpieczeni w KRUS, mogli także korzystać z podatkowej ulgi prorodzinnej – poinformowała redakcja rolna TVP. N

Pomysł jest prosty – informuje TVP. Parlamentarzyści z Pis-u chcą w całości przenieść ulgi podatkowe na dziecko”, jakie przysługują ubezpieczonym w ZUS-ie także do KRUS-u.
– “Kwoty byłyby takie same, natomiast gmina tracąca dochody z podatku rolnego miałaby potem rekompensaty z tego tytułu z budżetu państwa” -powiedział dziennikarzom TVP, Henryk Kowalczyk, poseł PiS.

Samorząd gospodarczy nazywa ten pomysł marnotrawieniem pieniędzy. Krajowa Izba Gospodarcza przypomniała w rozmowie z redakcją TVP, że rolnicy korzystają z rozbudowanego systemu ubezpieczeń społecznych, do których państwo “pompuje” 16 miliardów złotych.

Wprowadzenie rodzinnej ulgi podatkowej do KRUS-u ma kosztować budżet państwa od 200 do 300 mln zł. Wydatki te nie zostały wpisane w tegoroczny budżet – dodaje redakcja.

Opr. MS/Wrp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności