fbpx

Ulewy i wiatr do 110 km/h. Wydano ostrzeżenia trzeciego stopnia

Jak podają Polscy Łowcy Burz, przez Polskę w ciągu najbliższych dni przemieszczać się będzie bardzo aktywny ośrodek niżowy pochodzenia śródziemnomorskiego. Przyniesie intensywne opady deszczu na znacznym obszarze kraju, a także porywisty wiatr.

STOPIEŃ 3. (najciemniejszy obszar na mapie) obejmuje Sudety, Pogórze Sudeckie, Kotlinę Kłodzką, Beskid Śląski, Żywiecki i Tatry. Suma opadów w ciągu 24h może osiągać około 70-90 mm. Powyżej 900-1000 m n.p.m. część opadów będzie stanowić śnieg, powyżej 1500 m n.p.m. przyrost pokrywy może przekroczyć 20-50 cm.
STOPIEŃ 2. obejmuje woj. dolnośląskie, opolskie, śląskie, łódzkie, świętokrzyskie, częściowo mazowieckie, wielkopolskie i małopolskie. Suma opadów w ciągu 24h może osiągnąć 40-70 mm. Powyżej 900-1000 m n.p.m. część opadów będzie stanowić śnieg, do 10-15 cm.
STOPIEŃ 1. obejmuje niemal całą pozostałą część kraju. Suma opadów może osiągnąć około 20-40 mm w ciągu 24h.
Szczególnie groźna sytuacja spodziewana jest od wtorkowego wieczora na północy kraju, gdzie w środę porywy mogą przekraczać 100-110 km/h. Wiać będzie z północnego wschodu, co spowoduje intensywną cofkę w ujściowych odcinkach rzek oraz znaczne napełnienie Bałtyku i silny sztorm. Silny wiatr spodziewany jest także w głębi lądu, w wielu miejscach do 70-90 km/h, szczególnie w pasie od Pomorza po Wielkopolskę. Dodatkowo w rejonie Trójmiasta możliwe są intensywne opady deszczu, osiągające do 40-50 mm w ciągu 24h.
Źródło: www.lowcyburz.pl
McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner