fbpx
Strona głównaWiadomościUlewy i wiatr do 110 km/h. Wydano ostrzeżenia trzeciego stopnia

Ulewy i wiatr do 110 km/h. Wydano ostrzeżenia trzeciego stopnia

Jak podają Polscy Łowcy Burz, przez Polskę w ciągu najbliższych dni przemieszczać się będzie bardzo aktywny ośrodek niżowy pochodzenia śródziemnomorskiego. Przyniesie intensywne opady deszczu na znacznym obszarze kraju, a także porywisty wiatr.

STOPIEŃ 3. (najciemniejszy obszar na mapie) obejmuje Sudety, Pogórze Sudeckie, Kotlinę Kłodzką, Beskid Śląski, Żywiecki i Tatry. Suma opadów w ciągu 24h może osiągać około 70-90 mm. Powyżej 900-1000 m n.p.m. część opadów będzie stanowić śnieg, powyżej 1500 m n.p.m. przyrost pokrywy może przekroczyć 20-50 cm.
STOPIEŃ 2. obejmuje woj. dolnośląskie, opolskie, śląskie, łódzkie, świętokrzyskie, częściowo mazowieckie, wielkopolskie i małopolskie. Suma opadów w ciągu 24h może osiągnąć 40-70 mm. Powyżej 900-1000 m n.p.m. część opadów będzie stanowić śnieg, do 10-15 cm.
STOPIEŃ 1. obejmuje niemal całą pozostałą część kraju. Suma opadów może osiągnąć około 20-40 mm w ciągu 24h.
Szczególnie groźna sytuacja spodziewana jest od wtorkowego wieczora na północy kraju, gdzie w środę porywy mogą przekraczać 100-110 km/h. Wiać będzie z północnego wschodu, co spowoduje intensywną cofkę w ujściowych odcinkach rzek oraz znaczne napełnienie Bałtyku i silny sztorm. Silny wiatr spodziewany jest także w głębi lądu, w wielu miejscach do 70-90 km/h, szczególnie w pasie od Pomorza po Wielkopolskę. Dodatkowo w rejonie Trójmiasta możliwe są intensywne opady deszczu, osiągające do 40-50 mm w ciągu 24h.
Źródło: www.lowcyburz.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.