fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychUkraińskie zboże będzie eksportowane przez chorwackie porty

Ukraińskie zboże będzie eksportowane przez chorwackie porty

Ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało wczoraj o porozumieniu Kijowa i Zagrzebia w sprawie eksportu ukraińskich zbóż przez chorwackie porty.

Co prawda odbyte w Kijowie rozmowy pomiędzy szefem ukraińskiego MSZ Dmytrem Kulebą a a jego chorwackim odpowiednikiem Gordonem Hyrlychem-Radmanem dotyczyły głównie spraw wojskowych, jednak ich ważnym elementem była także sprawa eksportu zbóż.

– Uzgodniliśmy możliwość wykorzystania chorwackich portów nad Dunajem i Morzem Adriatyckim do transportu ukraińskiego zboża. Będziemy teraz pracować nad wytyczeniem najbardziej efektywnych tras do tych portów i jak najlepszym wykorzystaniem tej możliwości. Każdy wkład w odblokowanie eksportu, każde otwarte drzwi to realny, skuteczny wkład w światowe bezpieczeństwo żywnościowe. Dziękuję Chorwacji za konstruktywną pomoc – powiedział Dmytro Kuleba cytowany przez ukraińskie MSZ.

3 KOMENTARZE

  1. W Polsce to myśla jak obie ręce w nocniku. Tu rządzi handlarz .Najpierw zboże .teraz bydło za bezcen skupują bo rolnicy nie mają paszy i cena mleka powaliła nas na kolana Dr o czego doprowadzi ten rząd

  2. Nie przypuszczalem ze poza Polska jest jeszcze inny kraj ktory ma premiera bez pojecia o bezpieczenstwie swoich rolnikow. Okazuje die ze jest jeszcze Chorwacja ich premier o wiele mowiacym nazwisu Rodmann chyba nie wie co zrobił. Ropnicy Chorwaccy “zaciskajcie posladki” zobaczycie hak sie dla was ten “export” z Ukrainy skonczy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.