fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychUkraińskie władze chcą kolejnych ułatwień dla swoich rolników

Ukraińskie władze chcą kolejnych ułatwień dla swoich rolników

Minister rolnictwa Ukrainy Mykoła Solski podczas spotkania z szefem Departamentu Logistyki i Zamówień Publicznych Organizacji Narodów Zjednoczonych (WFP) zaproponował nowy sposób finansowania zakupów ukraińskich zbóż – informuje serwis APK Inform.

W ramach inicjatywy Zboża z Ukrainy ziarno od ukraińskich plantatorów miałoby być skupowane po wpłaceniu ok. połowy zaliczki na wiosnę, zaś pozostała część miałaby stanowić wyrównanie do ceny rynkowej w trakcie odbioru ziarna. W ten sposób ukraińscy rolnicy zyskaliby środki na sfinansowanie uprawy.

Ramiro Armando de Oliveira López da Silva, szef WFP wyraził gotowość na rozważenie tego typu propozycji i zadeklarował konsultacje z głównymi graczami rynku, aby znaleźć rozwiązania, które pomogłyby ukraińskiemu rolnictwu. Da Silva zadeklarował też wsparcie  w kontekście rozminowywania ukraińskich pól.

4 KOMENTARZE

  1. Kowalczyk trzeba rozliczyć z tego co zrobił z naszymi rolnikami ,oszukał że zbożem i oszukał z nawozami.Jeszcze w mawia że eko schematy to wymysł unii, pieniądze na wyrównanie dopłat pochłania agencja

  2. Jeszcze im mało polskie rolnictwo upada transport polski też kuleje bo unia zniosła zezwolenia Ukraińcy żądzą.I jaka u nich jest wojna.A nasz rząd ma to wszystko w nosie .

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.