fbpx

Ukraińskie władze chcą kolejnych ułatwień dla swoich rolników

Minister rolnictwa Ukrainy Mykoła Solski podczas spotkania z szefem Departamentu Logistyki i Zamówień Publicznych Organizacji Narodów Zjednoczonych (WFP) zaproponował nowy sposób finansowania zakupów ukraińskich zbóż – informuje serwis APK Inform.

W ramach inicjatywy Zboża z Ukrainy ziarno od ukraińskich plantatorów miałoby być skupowane po wpłaceniu ok. połowy zaliczki na wiosnę, zaś pozostała część miałaby stanowić wyrównanie do ceny rynkowej w trakcie odbioru ziarna. W ten sposób ukraińscy rolnicy zyskaliby środki na sfinansowanie uprawy.

Ramiro Armando de Oliveira López da Silva, szef WFP wyraził gotowość na rozważenie tego typu propozycji i zadeklarował konsultacje z głównymi graczami rynku, aby znaleźć rozwiązania, które pomogłyby ukraińskiemu rolnictwu. Da Silva zadeklarował też wsparcie  w kontekście rozminowywania ukraińskich pól.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

4 KOMENTARZE

  1. Kowalczyk trzeba rozliczyć z tego co zrobił z naszymi rolnikami ,oszukał że zbożem i oszukał z nawozami.Jeszcze w mawia że eko schematy to wymysł unii, pieniądze na wyrównanie dopłat pochłania agencja

  2. Jeszcze im mało polskie rolnictwo upada transport polski też kuleje bo unia zniosła zezwolenia Ukraińcy żądzą.I jaka u nich jest wojna.A nasz rząd ma to wszystko w nosie .

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.