fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychUkraińskie MSZ ostrzega przed kupowaniem skradzionego przez Rosjan zboża

Ukraińskie MSZ ostrzega przed kupowaniem skradzionego przez Rosjan zboża

Ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potępiło kradzieże surowców przez rosyjskiego okupanta. Jednocześnie ostrzegło przed konsekwencjami kupowania kradzionego przez Rosjan zboża.

– Rosyjscy okupanci kradną ukraińskie zboże i albo sami je konsumują, albo próbują sprzedać je na rynkach międzynarodowych. Kradzież dostaw żywności z terytorium niepodległego suwerennego państwa jest jednym z aspektów grabieży – informuje ukraiński resort spraw zagranicznych.

– Każdy kraj, który świadomie kupuje skradzione zboże, jest uważany za współwinnego przestępstwa – dodaje ukraińskie MSZ informując przy tym, że jest w posiadaniu licznych dowodów potwierdzających rosyjskie kradzieże.

Według ukraińskiego Ministerstwa Rolnictwa okupanci skonfiskowali już co najmniej 400-500 tys. ton zboża o wartości ponad 100 mln USD. Prawie wszystkie statki z ziarnem wypływające z Sewastopola przewożą ukradzione towary ukraińskie – informuje Ukrinform.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.