fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnyUkraińskie mleko wejdzie na polski rynek

Ukraińskie mleko wejdzie na polski rynek

Znana na Ukrainie firma produkująca artykuły mleczne Balta zamierza wejść na polski rynek z takimi produktami jak mleko w proszku dla dzieci, śmietanka w proszku, pełnotłuste mleko w proszku, laktoza, masło oraz specjalne odżywki dla sportowców oraz kobiet oczekujących dziecka. N

Państwowa firma Balta Produkty Mleczne została założona w roku 1980 z pomocą Abbot Laboratories z USA. W roku 1997 po latach stagnacji Balta uległa przekształceniu w spółkę prywatną. Co zaowocowało modernizacją fabryki oraz zakupem nowoczesnych technologii i materiałów do opakowań.

Do końca lat 90-tych firma zbudowała sieć dystrybutorów i przedstawicieli na terenie całej Ukrainy. Do roku 2001 produkty mleczne pod nazwą Lasunya (śmiejąca się krowa) stały się znane na całej Ukrainie.

Obecnie około 95% śmietanki w proszku i 85% masła jest eksportowane do Rosji, Litwy, Holandii, Francji, Japonii, Chin oraz krajów afrykańskich. Mleko Lasunya jest doceniane też przez duże firmy zachodnie takie jak szwajcarska firm Nestle która umieściła na opakowaniu mleka Lasunya swój znak napoju czekoladowego Nesquick.Jak powiedział Prezes firmy Victor Boboshko: Balta planuje wejść ze swoimi produktami zarówno do hurtowni, minimarketów oraz sieci sklepów detalicznych Polski wschodniej a następnie rozszerzać swój zasięg na Polskę centralną i południową”.

T. Kodłubański
foto: WRP

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.