fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychUkraiński rzepak znów chętnie kupowany przez europejskich handlowców. Ceny ukraińskiego rzepaku przy...

Ukraiński rzepak znów chętnie kupowany przez europejskich handlowców. Ceny ukraińskiego rzepaku przy polskiej granicy

Jak podaje ukraiński serwis APK-Inform, od początku stycznia ceny ukraińskiego rzepaku przy wschodnich granicach Polski rosną. Ile wynoszą obecnie?

– Wzrost cen jest wspierany przez silniejszy popyt ze strony firm nastawionych na eksport oraz importerów, głównie z krajów europejskich. Ponadto podaż rzepaku była ograniczona. Czasami pojawiały się oferty na partie średnio- lub wielkotonażowe – informuje APK-Inform.

Ceny rzepaku wolnego od GMO wzrosły w ostatnim czasie nawet o 20-40 dolarów za tonę i wynoszą od 490 do 535 dolarów za tonę, co w przeliczeniu po kursie z 2 lutego daje od ok. 2100 do 2290 złotych za tonę.

Tymczasem w przy przejściu granicznym w Dorohusku oraz na autostradzie A4 w okolicach Przemyśla polscy rolnicy protestują przeciwko importowi ukraińskich zbóż, które pomimo znacznie mniej rygorystycznych norm niż w Unii Europejskiej dotyczących produkcji trafiają do Polski bez żadnych ograniczeń.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.