fbpx

Ukraiński premier: od ostatnich pięciu miesięcy Ukraina nie sprzedaje zboża na polskim rynku

Wczoraj nie doszło do spotkania przedstawicieli polskiego rządu z ich ukraińskimi odpowiednikami, choć ci drudzy, na czele z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem, pojawili się na polsko-ukraińskiej granicy.

Wizyta miała na celu przedstawienie planu odblokowania polsko-ukraińskich granic, na których wg Szmyhala czeka 9 tys. ciężarówek. Premier zapewnił, że od pięciu miesięcy Ukraina nie sprzedaje swojego zboża na polskim rynku i że jest ono wyłącznie przez nasz kraj tranzytowane. Zapowiedział także, że jeżeli polsko-ukraińska granica nie zostanie odblokowana do 28 lutego, Ukraina może wdrożyć środki odwetowe.

Brak spotkania przedstawicieli polskiego rządu z delegacją ukraińską tłumaczył w Polskim Radiu 24 wiceminister klimatu i środowiska Miłosz Motyka.

– Na dziś nie ma wypracowanych polsko-ukraińskich rozwiązań ws. protestu rolników, więc na granicy doszłoby jedynie do spotkania. Trwają natomiast rozmowy międzyresortowe na poziomie wiceministrów i ministrów – poinformował.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner