Ukraiński materiał siewny z unijnym certyfikatem

Komisja  Europejska uznała równoważność przeprowadzanych na Ukrainie  inspekcji polowych upraw nasiennych zbożowych roślin uprawnych oraz  równoważność materiału siewnego roślin zbożowych, produkowanego na  Ukrainie i urzędowo certyfikowanego przez organy tego państwa.

– Ukraina przedłożyła Komisji wniosek o objęcie ukraińskiego materiału siewnego  roślin zbożowych decyzją  Rady  2003/17/WE  jako  równoważnego. W odpowiedzi na ten  wniosek  Komisja  przeprowadziła  analizę  obowiązującego  prawodawstwa Ukrainy  oraz audyt inspekcji polowych i systemu certyfikacji materiału siewnego roślin zbożowych na Ukrainie. Stwierdzono, że system i jego wymogi są równoważne z systemem  i  wymogami unijnymi oraz dają taką samą pewność jak system unijny – informuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

W  związku  z  tym  ukraiński  materiał  siewny  uznano,  w  drodze decyzji Parlamentu  Europejskiego i Rady UE, za równoważny z materiałem siewnym roślin zbożowych  zebranym, wyprodukowanym i skontrolowanym  w  Unii  Europejskiej.

Jak ustaliliśmy decyzja ta wchodzi w życie dwudziestego dnia po jej opublikowaniu w  Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej tj. 15 listopada 2020 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności