fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychUkraiński lobbing działa. Chorwacja przeciwna przedłużeniu ograniczeń importowych

Ukraiński lobbing działa. Chorwacja przeciwna przedłużeniu ograniczeń importowych

Chorwacka minister rolnictwa Maria Vuckovic stwierdziła po spotkaniu ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Mykołą Solskim, że ograniczenia importowe zastosowane dla niektórych krajów UE wobec Ukraińskich towarów rolnych nie powinny zostać przedłużone po 5. czerwca.

– Maria Vuckovich wyraziła pełne poparcie i zaznaczyła, że ​​Chorwacja dobrze rozumie Ukrainę. Minister wyraził też potrzebę znalezienia rozwiązania, aby ukraińscy rolnicy mogli pracować i eksportować tyle zboża, ile potrzeba. Dlatego nie należy przedłużać ograniczenia eksportu produktów rolnych do Europy – poinformowało ukraińskie Ministerstwo Polityki Rolnej.

Chorwacja znalazła się wśród 14 unijnych państw, które sprzeciwiają się ograniczeniom importowym wobec ukraińskich towarów oraz nie są przychylne wobec wypłacenia “państwom przyfrontowym” rekompensat z unijnej rezerwy strategicznej.

W piątek Solski spotkał się z minister rolnictwa Słowenii Ireną Shinko, w rozmowie z którą, jak podaje ukraińskie Ministerstwo Polityki Rolnej, “podkreślił niedopuszczalność kontynuacji decyzji o ograniczeniu importu czterech płodów rolnych.”

Jak widać po przykładzie Chorwacji, ukraiński lobbing jest skuteczny. Nieszczęściem będzie, jeżeli koalicja 5. państw pozostanie koalicją 5. osamotnionych państw…

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]