fbpx
Strona głównaWiadomościUkraiński agroholding inwestuje we własny terminal zbożowy nad Dunajem

Ukraiński agroholding inwestuje we własny terminal zbożowy nad Dunajem

Jeden z największych na Ukrainie producentów oleju słonecznikowego i handlarz zbożem, czyli holding Kernel planuje wybudować nowy terminal przeładunkowy Development Reni Terminal w porcie Reni nad Dunajem do końca 2023 roku.

Spółka poinformowała, że ​​terminal powstanie na działce, którą dzierżawi na 49 lat. Na realizację projektu od podstaw holding planuje przeznaczyć około 10 mln USD ze środków własnych.

Terminal będzie przyjmował dziennie około 100 ciężarówek i 50 cystern. Możliwości przewozu zboża lub śruty transportem rzecznym wyniosą do 8 tys. ton dziennie, a oleju słonecznikowego do 4 tys. ton dziennie.

Jednoczesny front załadunkowy zostanie zaprojektowany dla dwóch jednostek rzecznych. Oczekuje się, że przy stabilnym funkcjonowaniu Czarnomorskiego Korytarza Zbożowego aktywa na Dunaju pomogą Kernelowi zwiększyć eksport do 600 tys. ton rocznie.

źródło: ukragroconsult.com

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.