fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościUkraińscy rolnicy holują John Deere'ami rosyjski system rakiet Tor-M2

Ukraińscy rolnicy holują John Deere’ami rosyjski system rakiet Tor-M2 [video]

Świat obiega kolejne nagranie z Ukrainy z działań wojennych z udziałem ciągników. Tym razem dwa ciągniki marki John Deere holują system kierowanych rakiet ziemia-powietrze Tor-M2.

System przeciwlotniczy Tor-M2 używany jest do zwalczania obiektów powietrznych na bliskim dystansie. Może on służyć nie tylko walki z takimi obiektami jak samoloty i śmigłowce, ale także zestrzeliwać drony czy amunicję precyzyjną (rakiety manewrujące czy bomby kierowane).

Jeśli chodzi o rodzinę Tor-M2 to wyróżnić można trzy wersje:

Tor-M2U na podwoziu gąsienicowym

Tor-M2E (Tor-M2K) wariant eksportowy, na podwoziu kołowym 6×6

Tor-M2KM na dowolnym podwoziu, w zależności od potrzeb zamawiającego

Najnowszą wersją systemu Tor-M2 opracowaną przez OAO Koncern PWO “Ałmaz-Antiej” i OAO IEMZ “Kupoł”, jest modułowy Tor-M2KM – podaje interia.pl

Jeżeli chcesz pomóc uchodźcom w jakikolwiek sposób (do czego serdecznie zachęcamy), odwiedź stronę https://pomagamukrainie.gov.pl/. Tu znajdziesz zbiórki, zrzutki i wiele innych działań, które zapewniają pomoc uchodźcom. Dorzuć się, oddaj ubrania, pomóż jako wolontariusz.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.