fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychUkraińcy zbiorą w tym roku o 39 mln ton mniej zbóż i...

Ukraińcy zbiorą w tym roku o 39 mln ton mniej zbóż i oleistych niż w ubiegłym

Redukcja zbiorów zbóż i oleistych u naszego wschodniego sąsiada to oczywistość. Według najnowszych szacunków Ukraińcy, ze względu na działania wojenne i warunki pogodowe zbiorą w tym roku ok. 67 mln ton zbóż i oleistych wobec 106 mln rok wcześniej.

W całym udziale zbiorów zboża mają stanowić 51 mln ton, zaś oleiste 16 mln ton. Jeśli chodzi o kampanię siewu zbóż ozimych, została ona już zakończona w 94 proc. W ten sposób obsiano 4,4 miliona hektarów zbóż. Rzepak ozimy stanowi 1 mln ha upraw.

– Zapotrzebowanie na nawozy na sezon wiosenny wyniesie ok. 1,5 mln ton. Zapotrzebowanie na nawozy azotowe – ponad 1 mln ton – będą w stanie pokryć krajowe przedsiębiorstwa. Zapotrzebowanie na nawozy wieloskładnikowe – 0,5 mln ton – zostanie częściowo pokryte z produkcji krajowej, częściowo z importu – poinformował Ihor Wisztak z Ministerstwa Polityki Rolnej Ukrainy.

Wisztak poinformował także o redukcji produkcji zwierzęcej o ok. 20 proc.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.