fbpx
Strona głównaPozostałeUkraina zniesie embargo na polskie mięso

Ukraina zniesie embargo na polskie mięso

Jak poinformowało Ministerstwo Rolnictwa z dniem 20 maja br. zostanie zniesiony zakaz importu mięsa i produktów mięsnych z Polski do Ukrainy. N

Po spotkaniu służb weterynaryjnych i celnych Rzeczpospolitej Polskiej i Republiki Ukrainy, które odbyło się w dniu 5 maja br. w Korczowej, podpisany został protokół, który pozwoli na przywrócenie polskiego eksportu mięsa.

W spotkaniu uczestniczyły delegacje ekspertów służb weterynaryjnych i celnych pod przewodnictwem Krzysztofa Jażdżewskiego Głównego Lekarza Weterynarii w Polsce i Iwana Jurijewicza Bisika Dyrektora Departamentu Medycyny Weterynaryjnej z Ukrainy.

Uzgodnione zostały wzory dokumentów, które będą towarzyszyły przesyłkom mięsa i produktów mięsnych wywożonych z terytorium Polski docelowo na Ukrainę lub w tranzycie przez Ukrainę. Ustalono wzory świadectw weterynaryjnych na następujące produkty: na wywożone do Ukrainy mięso wieprzowe, konserwy, kiełbasy i gotowe produkty mięsne, mleko i przetwory mleczne, gotowe pasze i dodatki do pasz pochodzenia zwierzęcego w tym z drobiu i ryb, pasze pochodzenia roślinnego dla zwierząt (zboża paszowe, strączki soi, mieszanka z orzeszków ziemnych i soi), karmy dla psów i kotów.

Strona ukraińska przekazała listę zatwierdzonych zakładów mięsnych uprawnionych do eksportu mięsa i produktów mięsnych z Polski na Ukrainę.

Strona polska zobowiązała się do przekazywania każdorazowo stornie ukraińskiej listy zakładów mięsnych, które chcą eksportować mięso i produkty mięsne na Ukrainę, w celu zatwierdzenia przez władze ukraińskie.

Do dnia 19 maja 2006 r. uzgodnione zostaną wszystkie sprawy techniczne pomiędzy zainteresowanymi służbami.


Opr. MS
Źródło: MRiRW

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]