fbpx
Strona głównaPozostałeUkraina zniesie embargo na polskie mięso

Ukraina zniesie embargo na polskie mięso

Jak poinformowało Ministerstwo Rolnictwa z dniem 20 maja br. zostanie zniesiony zakaz importu mięsa i produktów mięsnych z Polski do Ukrainy. N

Po spotkaniu służb weterynaryjnych i celnych Rzeczpospolitej Polskiej i Republiki Ukrainy, które odbyło się w dniu 5 maja br. w Korczowej, podpisany został protokół, który pozwoli na przywrócenie polskiego eksportu mięsa.

W spotkaniu uczestniczyły delegacje ekspertów służb weterynaryjnych i celnych pod przewodnictwem Krzysztofa Jażdżewskiego Głównego Lekarza Weterynarii w Polsce i Iwana Jurijewicza Bisika Dyrektora Departamentu Medycyny Weterynaryjnej z Ukrainy.

Uzgodnione zostały wzory dokumentów, które będą towarzyszyły przesyłkom mięsa i produktów mięsnych wywożonych z terytorium Polski docelowo na Ukrainę lub w tranzycie przez Ukrainę. Ustalono wzory świadectw weterynaryjnych na następujące produkty: na wywożone do Ukrainy mięso wieprzowe, konserwy, kiełbasy i gotowe produkty mięsne, mleko i przetwory mleczne, gotowe pasze i dodatki do pasz pochodzenia zwierzęcego w tym z drobiu i ryb, pasze pochodzenia roślinnego dla zwierząt (zboża paszowe, strączki soi, mieszanka z orzeszków ziemnych i soi), karmy dla psów i kotów.

Strona ukraińska przekazała listę zatwierdzonych zakładów mięsnych uprawnionych do eksportu mięsa i produktów mięsnych z Polski na Ukrainę.

Strona polska zobowiązała się do przekazywania każdorazowo stornie ukraińskiej listy zakładów mięsnych, które chcą eksportować mięso i produkty mięsne na Ukrainę, w celu zatwierdzenia przez władze ukraińskie.

Do dnia 19 maja 2006 r. uzgodnione zostaną wszystkie sprawy techniczne pomiędzy zainteresowanymi służbami.


Opr. MS
Źródło: MRiRW

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.