fbpx
Strona głównaUprawaKukurydzaUkraina może wyeksportować 65-70 mln ton zbóż i nasion oleistych w sezonie...

Ukraina może wyeksportować 65-70 mln ton zbóż i nasion oleistych w sezonie 2022/23

W bieżącym roku gospodarczym Ukraina będzie mogła wyeksportować około 65-70 mln ton zbóż i roślin oleistych. W sierpniu 2022 r. eksport zbóż i oleistych wyniósł 4,5 mln ton.

Taras Wysocki, wiceminister polityki rolnej i żywności Ukrainy wskazał prognozę tegorocznego eksportu Ukrainy podczas konferencji prasowej 1 września. Zauważył, że aby zrealizować eksport na poziomie 65-70 mln ton musi co miesiąc eksportować 5-6 mln ton zbóż i nasion oleistych.

Osiągnięcie takich wskaźników jest celem resortu. Dlatego dział aktualnie współpracuje z międzynarodowymi partnerami w celu zwiększenia wolumenu eksportu koleją.

Urzędnik dodał, że część, która pozostała ze zbiorów w 2021 r. wynosi obecnie 22 mln ton. Do konsumpcji krajowej na Ukrainie potrzeba rocznie ok. 20 mln ton zbóż i roślin oleistych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.