Ukraina interesuje się Szklanką Mleka

Przedstawiciele rządu i organizacji ukraińskich wzięli udział w organizowanej w Warszawie konferencji pt. „Mleko z Klasą”. Powód? Być może już wkrótce program „Szklanka Mleka” trafi również do ukraińskich szkół.

25 listopada, w Szkole Podstawowej Nr 112 im. Marii Kownackiej w Warszawie, odbyła się konferencja z cyklu „Mleko z klasą”, zorganizowana przez firmę Tetra Pak przy współudziale Agencji Rynku Rolnego i Polskiej Izby Mleka. Okazją do spotkania był udział przedstawicieli rządowych instytucji i organizacji z Ukrainy, którzy są zainteresowani wprowadzeniem programu „Szklanka Mleka” w ukraińskich szkołach.
Schemat organizacji programu „Szklanka Mleka” w polskich placówkach oświatowych, uczestnikom spotkania przedstawiła Monika Niewiarowska z Agencji Rynku Rolnego. Po jej wystąpieniu goście z Ukrainy zadawali szereg pytań, związanych z programem. Pytano, m.in. o  ilość ton mleka rocznie przeznaczanych na program, o źródła finansowania i efekty programu.  

Uczestnicy spotkania interesowali się działaniami promocyjnymi, skierowanymi do uczniów w szkołach i o tym mówiła, m.in. dyrektor Polskiej Izby Mleka, Agnieszka Maliszewska, podkreślając m.in., że przy promocji mleka, wśród dzieci ważna jest współpraca producentów, przetwórców i firm takich jak Tetra Pak, by wspólnie osiągać sukces w docieraniu z wiedzą do najmłodszych konsumentów. Kluczowym dążeniem omawianego programu jest zachęcenie dzieci do picia mleka poprzez zabawę i szereg aktywności edukacyjnych.
Przykładem takich działań może być właśnie program „Mleko z klasą”, który w doskonały sposób wpisuje się w oczekiwania dzieci. Przez zabawę i edukację, przybliża dzieciom walory mleka, zachęca do jego spożywania w sposób kolorowy i przepełniony doskonałymi zabawami.
Nikt nie miał wątpliwości, że taka działalność służy zmianom w zakresie nawyków żywieniowych, wzbudza potrzebę konsumpcji produktów mlecznych oraz zachęca do integracji zespołowej poprzez wspólną zabawę i spożywanie posiłków.
To potwierdzili uczniowie, którzy pijąc mleko w programie „Szklanka Mleka”, są doskonale zorientowani w tym, jak ważne jest mleko w ich diecie. A posiadają tę wiedzę właśnie dzięki lekcjom i zabawom edukacyjnym, które dostarczają im program „Mleko z klasą”.
Renata Struzik za: First Communications