reklama
baner KUHN
reklama
Baner Yara
reklama
Baner Agroecopower
reklama
baner BASF
reklama

Ukraina dynamicznie rozwija przetwórstwo surowców rolnych. To nie jest dla nas dobra wiadomość 

W obliczu zalewającej Polskę powodzi surowców z Ukrainy polscy eksperci szukali szansy dla polskiego sektora rolnego w przetwórstwie tych surowców. Ukraina do tej pory koncentrowała się na produkcji pierwotnej, opłacalnej przy tanim eksporcie z portów Morza Czarnego, ale dobrze wie, że prawdziwe pieniądze zarabia się na produkcie gotowym do spożycia. 

reklama
Baner Osadkowski
reklama
baner stihl

Gabinet Ministrów Ukrainy 30 maja wpisał do Rejestru Parków Przemysłowych kolejne kompleksy: Tyaczowskie parki przemysłowe na Zakarpaciu i Śmiła w obwodzie czerkaskim. Łączna liczba nowych stanowisk pracy, które mają powstać na terenie obu parków przemysłowych, przekracza 6 tys. – informuje ukraiński Portal Rządowy . W parku Śmiła, zlokalizowanym na obszarze 61,32 ha, gdzie zatrudnienie znajdzie ok. 3 tys. osób, odbywać się będzie przetwórstwo produktów rolnych, planowana jest także produkcja urządzeń dla podzespołów i urządzeń dla elektrowni wiatrowych i słonecznych, urządzeń do magazynowania wyprodukowanej energii w zakładach do produkcji biometanu jako czystego źródła energii.

– Rozwój parków przemysłowych jest ważnym elementem polityki gospodarczej wspierania ukraińskich producentów w ramach programu Made in Ukraine” – mówi wiceminister gospodarki Witalij Kindrativ. – Nowe parki przemysłowe, które zostały dziś wpisane do rejestru, przyczynią się do rozwoju priorytetowych branż, co stanie się lokomotywą ożywienia ukraińskiej gospodarki.

reklama
Baner Sumiagro
reklama
Baner Corner
reklama
baner kioti

Oficjalne negocjacje w sprawie akcesji Ukrainy do Unii Europejskiej mają rozpocząć się już w czerwcu tego roku, jeszcze przed objęciem przez Węgry prezydencji w UE. Jak widać, gdy Ukraina stanie się już członkiem Unii, nie będzie w niej “kopciuszkiem” – oczywiste jest, że rozwijając swój przemysł Ukraińcy kupują najnowsze maszyny i stosują najnowsze technologie, więc “na wejściu” są dużo nowocześniejsi niż np. polskie zakłady produkujące żywność.

reklama
baner bayer
reklama
Baner Samasz
reklama
baner MChale

Nie będziemy w stanie konkurować z Ukrainą ani w produkcji pierwotnej, prawdopodobnie nie będziemy też konkurencyjni w przetwórstwie produktów rolnych. W oficjalnym języku nazywa się to “dużym wyzwaniem”…

reklama
baner MChale
reklama
reklama
baner agrosimex
reklama
baner mandam
3 KOMENTARZE
  1. W Legnicy do miasta Głogów czeka wydobycie węgla brunatnego gigantyczne złoża węgla brunatnego 15 miliardów ton węgla brunatnego wystarczyłoby zbudować elektrownie o mocy 20 GW produkująca 140 TWH energii elektrycznej, w Gubin Mosty czekają na wydobycie 4,2 miliardy ton węgla brunatnego i budowa elektrowni na węgiel brunatny o mocy 5 GW produkującej 35 TWH energii elektrycznej

  2. Fabryki powinny powstawać w Polsce wschodniej tam gdzie jest duży wskaźnik poziomu bezrobocia na przykład województwo warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, Podkarpackie,Podlaskie,Lubelskie w mieście Suwałki znajdują się złoża želaza,tytanu, wolframu, molibdenu, vanatu, pierwiastki ziem rzadkich, možna zbudować fabryki zakład przetwórstwa przetwarzania tych złóż na gotowe produkty w Polsce wschodniej i czerpać energie elektryczną z węgla brunatnego z elektrowni z Legnicy przesyłać prunda elektryczność z zachodu na wschód do fabryk znajdujących się na wschodzie

  3. I wtedy ci co są na produkcji będą klepać biedę i dostaną w tyłek wszyscy nie tylko rolnicy. A maszyny i sprzęt będzie szedł z zachodu a oni już ręce zacierają

ZOSTAW KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Przeczytaj także

None found

Najpopularniejsze artykuły

None found

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)
INNE ARTYKUŁY AUTORA




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI