fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychUkraina aktywnie działa na rzecz zniesienia zakazu importu jej zbóż

Ukraina aktywnie działa na rzecz zniesienia zakazu importu jej zbóż

Trwa dyplomatyczna ofensywa ukraińskich polityków na rzecz zniesienia zakazu importu zbóż obowiązującego 5 unijnych krajów “przyfrontowych”, w tym Polskę. Szczególnie aktywny na tym polu jest szef ukraińskiego resortu rolnictwa, Mykoła Solski.

– Dzisiaj spotkaliśmy się z wieloma ministrami i przedstawicielami Komisji Europejskiej. Przedstawiliśmy nasze stanowisko w sprawie zakazu importu ukraińskich produktów rolnych po 5 czerwca. Jesteśmy temu przeciwni, to nie jest dobra droga – powiedział wczoraj Solski cytowany przez hromadske.ua dodając, że po decyzji Komisji Europejskiej o ww. zakazie Rosjanie zaczęli stwarzać problemy w funkcjonowaniu korytarza zbożowego.

Jak na razie ukraińska ofensywa przynosi rezultaty; chorwacka minister rolnictwa po spotkaniu z Solskim opowiedziała się za nieprzedłużaniem zakazu importu dla państw przyfrontowych: Bułgarii, Węgier, Polski, Rumunii i Słowacji.

Dotychczasowy zakaz importu trwa do 5 czerwca.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]